Bídníci (převyprávění)

Bídníci (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72626/mid_viktor-hugo-bidnici-PYZ-72626.jpg 4 50 8

Uvězněn za krádež chleba. 19 let galejí. Jean Valjean – galejník, který se stane váženým a bohatým mužem. Navzdory tomu pronásledován fanatickým policistou Javertem. Edice světových klasiků Převyprávěná a zkrácená verze.

Hakate
28.08.2022 4 z 5

Další z knih, po kterých jsem sáhla před lety k přípravě na maturitu. Pěkné zpracování i když jsem radši zastánce původní verze.

helicar
26.04.2015 4 z 5

Příběh Bídníků se mi moc líbil. Ze začátku jsem si musela trošku zvykat na tehdejší nářečí a taky na to, že tam byla spousta jmen, která jsem znát nepotřebovala. Jakmile jsem se ale začetla, tehdejší doba mě pohltila a příběh jsem prožívala spolu s hrdiny. Taky postava Gavroche, byla super zpestřením.

Ronnie68
19.08.2014 5 z 5

Bídníky jsem už přečetla podruhé a stále se mi dobře četla - i když to byla jen zkrácená verze. Ale vše důležité v ní bylo obsaženo, takže si nemůžu na nic stěžovat. Nejvíce se mi líbila scéna na barikádách a dojemný ale smutný konec.

herdekfilek
19.12.2013 odpad!

Demonstrativně udělený odpad, vypreparovat ducha a ponechat jen tělo, tfuj tajksl.

sabistel
22.09.2013 4 z 5

Přečteno

šmudlík
04.03.2013 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, vůbec mě nezklamala. Možná jsem trošku míň vnímala při částech "návraty do historie", ale moc mě bavila. Taky je doložena krásnými obrázky, které mi dali inspiraci ke kreslení. A do budoucna plánuji přečíst originál, nejen zkrácenou verzi.

IsaacNewton
29.11.2012 5 z 5

Samozřejmě, souhlasím s tím, že to není rozhodně ta Kniha s Velkým K, ale pochybuji, že většina mých současných vrstevníků (16 letí puberťáci) vůbec kdy nějakou knihu do povinné četby otevřela. Je to neštěstí, že dnes nikdo pořádně nečte a pokud ano, pak se to musí hemžit upíry, kteří se dnes už ani toho kříže a česneku nebojí :-)
Ale zpět k Bídníkům, napřed jsem viděla film z roku 1998 s L. Neesonem a G. Rushem, pak následoval muzikál, poté právě tato výborně převyprávěná verze od profesora Duška, pak další dvě muzikálová vystoupení,poté další film a pak... originál, který je nejúžasnější kniha všech dob (dobrá, trošku přehnaná reakce, ale hodlám ji číst ještě hodně krát za svůj život :-)) Doporučuji všem, kteří si chtějí udělat takovou malou "nadstavbičku" jako já :-))

jprst
06.12.2011 1 z 5

Tak především: Autorem Bídníků je na prvním místě Victor Hugo, a kdesi v dálce dílo vyloupil a převyprávěl Václav Dušek. Tato Duškova zkrácená verze pro rychlokonzumenty, je možná dobrá pro toho, kdo se nechce příliš dlouho otravovat " klasikou". Možná, že je to cesta, jak přilákat současnou mladou generaci k literatuře, ale nejsem o správnosti této cesty přesvědčen. Prostě Bídníci od Victora Huga to je pro čtenáře zážitek, kdežto Duškova zkratka je jen slabý odvar.

převyprávění zkrácená verze

Václav Dušek