Vikštejn

Vikštejn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260477/vikstejn-260477.jpg 5 3 2

Kniha o zřícenině hradu Vikštejn je popis historických událostí a majitelů hradu. Autor se zabývá historickými daty, dobou, pověstmi ale také nynějším stavem zříceniny.

Ronnie68
25.01.2024 4 z 5

Krásná kniha o zřícenině hradu ...

PatrikDi
09.08.2015 5 z 5

Vikštejn, zřícenina hradu, která leží nedaleko města Vítkov. Ve středověku významný opěrný bod, kde se konaly pravděpodobně turnaje, obchodovalo a vyrábělo, v době válek místo sloužilo jako ochrana pro místní lid. Autor knihy Rostislav Vojkovský nám předložil velmi poutavé dílo, které se snadno čte nejen že je velmi krátké ale výstižné. Zjistíme dostatek informací o majitelích hradu, krajině, době a nynějším stavu. Pověsti vážící se k hradu potěší nejednoho milovníka krásných příběhů. Přiložené fotografie o nynějším stavu zřícenině a odborném popisu nám ukážou k čemu sloužila ta nebo ona zborcená zeď. Kresby hradu dodávají na historické a romantické půvabnosti.
Jsem rád, že toto místo, zřícenina hradu i dnes, po staletích několikrát ročně ožívá, ať už jsou to prázdninové pobyty pro dědi, jarmarční trh anebo sjezd básníků. Velkou zásluhu na tom má místní spolek z Radkové-Dubové, tamější obec a dobrovolníci. Nerad bych na tomto místě propagoval uvedené akce ale musím vyzvednout činnost dobrosrdečných lidí.

2005  80%Bezděz
2009  90%Lichnice