Veterinářka

Veterinářka
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412034/bmid_veterinarka-31n-412034.jpg 4 229 229

Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , Jota

Vet on the Loose , 2005

Kaja1
24.01.2022 5 z 5

Bylo to milé čtení, které jsem po pár těžších knihách potřebovala. Někdy jsem Gillian práci v nádherné irské přírodě záviděla.

medvídě
31.12.2021 5 z 5

Knihu jsem získala zdarma k nákupu na nakladatelství Jota a neměla jsem o ní moc velká očekávání, ale hodila se mi do výzvy. Jak mile jsem byla překvapená, co se po obalem skrývá za příběh - zážitky ze začátku, ale i praxe jedné veterinářky v Irsku. Při čtení jsem se nejednou musela zastavit, protože jsem se smála na tím, co jí život přinesl za příhody. A to i tam, kde by to člověk nečekal. I tak jsem se tam objevila kapitola, kterou jsem četla se slzami v očích, protože mi připomněla smutnou událost z mého osobního života, která stále bolí…
Pokud plánujete vypnout, pobavit se, nebo se i jen ujistit, že “srážka s blbce” je možná v jakékoli chvíli i práci, rozhodně doporučuji všemi deseti.
Rodina - jít za snem - zvířata - pracovní zkušenosti
Čtenářská výzva 20 - Kniha, jejíž hlavní hrdina pracuje se zvířaty

MagdalenaSlaba
20.12.2021 3 z 5

Docela zábavné čtení o začínající veterinářce. Nenadchne, neurazí. Vyloženě odpočinková literatura.

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Super kniha! Můžu jen doporučit! Paní Hicková má můj obdiv, jako "James Herriot v sukních".

Pechule
04.11.2021 3 z 5

Souhlasím, že je to milé, oddechové čtení. Jak rychle se přečte, stejně tak rychle se vytratí z hlavy...

Acnaj
22.10.2021 5 z 5

Luxusní četba... Přečtená během dvou dnů marodění.... Vtipná, čtivá, místy smutná...

Jitka6
04.10.2021

Přečíst se to dalo, ale Herriot to nebyl :-)

LaCoccinelle
25.09.2021 4 z 5

Hezké, místy však smutné čtení.

DJANKA
07.09.2021 4 z 5

Příjemné, milé čtení. Taková oddechovka. Kdo má rád zvířata, určitě doporučuji.

capricornus
13.08.2021 3 z 5

Síto pro zájemce studia veteriny?

Gilnien
11.08.2021 3 z 5

Takové milé oddechové čtení. Rozhodně bych knížce nedávala štítek humor, je to prostě takové úsměvné i smutné, hezky ze života.

Nuttelka
08.08.2021 4 z 5

Tak to bylo moc hezké :-) Velmi doporučuji všem milovníkům zvířat a těm, co studují veterinu.
Mně se více líbila první půlka, kdy Gillian studovala a s čím vším se seznamovala. Druhá půlka už je opravdu praxe veterinářky. Jen mi tedy přijde, že osobní život jde úplně stranou, i když se poměrně brzy vdala.
Kniha je velmi zajímavá, úsměvná, samozřejmě občas i smutná, což bohužel k tomu také patří.
A interpretace Jany Štvrtecké je výborné, má skvělý hlas a moc příjemně se mi poslouchala.
(Audiokniha)

bajana13
17.07.2021 4 z 5

Milá kniha, dobře se čte. Autorka je sympatická osoba a její pracovní nasazení musíte obdivovat.
Ale není to kniha, o které byste po přečtení příliš přemýšleli a vraceli se k ní.

Renike
16.06.2021 5 z 5

Nejdojemnější bylo Vánoční kotě :)

werick
10.06.2021 5 z 5

Příjemná oddechovka, dobře se četla

Booky84
30.05.2021 5 z 5

Příjemně čtivá povídková kniha nejen o veterinářce, ale i jejích zvířecích pacientech.

jajasv
20.05.2021 5 z 5

Dobře se čte, pobavila mne.

babystar
17.05.2021 3 z 5

Musím přiznat, že mne kniha moc nebavila. Nejde v ní ani tak o román, jako o sled příběhů ze života veterinářky. Humorná mi taky moc nepřipadala. Nicméně mám alespoň další bod do čtenářské výzvy. Ze života veterinářů znám zábavnější romány.

raty
12.05.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem potřebovala změnit žánr. Je napsaná jazykem srozumitelným i pro laiky, kteří do prostředí veterinářů prostřednictvím knih pouze nakukují. Velmi dobře se mi četla, jen bych ji nenazývala humoristickou. Sice obsahovala i vtipné příhody ze života začínající veterinářky, ale ty smutné a dramatické pro mě převládaly.

vladka321
10.05.2021 5 z 5

Tato kniha se mi četla lehce a příjemně. Je psána svižným a vtipným jazykem. Smutná a vážná témata této profese vyvažují veselé a povzbudivé příhody mladé začínající veterinářky. Je to milé čtení. Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě a musím říci, že mě bavila.