Vesnický závod

Vesnický závod https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382184/bmid_vesnicky-zavod-mVW-382184.jpg 2 26 14

Kuba a Venca jsou dobří kámoši a obyčejní osmnáctiletí týpci z party dvou spřátelených vesnic, kterým v poklidu už několik let šéfuje boreček Ježek. I když všichni mladíci žijí přípravami na každoroční letní závod motorek, toto léto to má být jiné. Co začne jako neškodné Ježkovo machrování, spustí lavinu kotrmelců, postaví vesnice i kluky proti sobě a nezadržitelně povede k největším vesnickým válkám, co kdo pamatuje… První otevřeně erotický gay román u nás od mladé partnerské dvojice zasazuje akční příběh do horkého léta počátku 90. let na dvou českých vesnicích a originálně jej propojuje s nefalšovaným vzrušením, ale i humorem a nadsázkou. Autoři prozkoumávají světlé i pološeré kouty gay erotiky svým nenuceným vypravěčským stylem, který s lehkostí spojuje přímé a nenáročné popisy pikantních scén s hlubšími úvahami jdoucími až na hranici filozofie. Čtenářům tak představují příběh plný desítek mladých borců, potu letních měsíců, bahna, velkolepých bitev, romantiky, tajemna a přímé erotiky, která si nebere servítky. Vhodné pro čtenáře od 18 let.... celý text

mysak518
04.04.2022 2 z 5

Bez komentáře radši

Kešu1981
27.07.2021 4 z 5

Zvědavost - po přečtení všech komentářů níže, mě zvědavost donutila knížku přečíst...a nelituji

Překvapení - čekala jsem totiž, že to bude hrůza, ale nee

Prvek nadpřirozena - celý příběh tím získal pointu

Spokojenost - knížka mě nezklamala :o)

jirka9453
26.04.2021 odpad!

Opravdu si má tohlel tendenci říkat román?
Já bych to nazval spíš pornem pospojovaným rádoby příběhem, ale ještě k tomu pornem omílaným tak dokola a stejně, že zažít to takhle v posteli, asi kontroluju strop, jestli ho místo tohohle nebude smysluplnější znovu přetřít, aby byl bílý. Nedávám tohle hodnocení, už vůbec ne rád, ale pokud budou vycházet takové knihy a budou reprezentovat LGBT na trhu čtiva, nikdy nenastane změna úhlu pohledu na poměrnou část menšiny ostatními. Tohle by měly cenzurovat i startovače, znám mnoho daleko ambicióznějších projektů, které kampaní neprošly, a pak vyjde tohle...

dameo
27.04.2019 odpad!

Nuda! Nicneříkající děj promíchaný s péčkem. Knihu zahoďte a jdete na Pornhub rovnou.

gleti
23.04.2019 5 z 5

Chápu, že to není kniha pro každého, Číst gay erotiku může někomu dělat problém. A ano je tam opravdu hodně postav a čtenář se mezi nimi ztrácí, ději by prospělo, kdyby bylo o třetinu kratší, ALE ...
hlavní hrdinové jsou plastičtí, zápletka úsměvná, prostředí příjemné, nedělalo mi problém vrátit se zpět na vesnici 90. let, i když jsem ji zažila jen z rychlíku (návštěvy u tetičky).

přiznávám, že minimálně jednu, spíše dvě hvězdičky dávám za odvahu vydat první gay erotiku u nás.

ondras666
18.04.2019 odpad!

První kniha, které toto hodnocení dávám.
Tyto dva mladé autory jsem zaznamel, když začali vybírat peníze na vydání této knihy. A asi vědí, proč píší pod pseudonymem. Jejich literární tvorba je hrozná.
První gay erotický román, co od toho čekat... Neměl jsem pozitivní očekávání, ale tohle bylo doslova zklamání. Dějová linka téměř žádná, zbytečně moc postav, chvílemi vůbec nevíte o Kom se právě píše. A pak ty sexuální scény... Nejsem puritán ani moralista, ale tohle bylo fakt přitežený za vlasy.
Doufám, že další knihu už vydávat nebudete!!!!

MinaHawke
15.01.2019 1 z 5

Tato kniha vážně nebyla pro mě, nejsem cílová skupina. Několikrát jsem ji musela odložit a pak se přemlouvat k dalšímu čtení. Ale nakonec jsem to zvládla. Autoři mají můj obdiv za to, že to zvládli a napsali ji.

Marekh
14.12.2018 odpad!

Jedná se o jednu z nejhorších knih, kterou jsem v životě četl. KNIHU NEDOPORUČUJI!!! Poprvé v historii Databáze knih uděluji knize 0 %, řadím ji do kategorie odpad! Pro mě tato kniha byla ztrátu času, naštěstí jsem knihu nekupoval, byla by to škoda peněz!

Jedná se o první knihu (debut), která tato autorská dvojice napsala. V knihovně jsem zvažoval, jestli si mám knihu půjčit, ale nakonec jsem si řekl, že knihu vyzkouším a dám ji šanci. Když jsem dočetl do strany 40, knihu jsem odložil a řekl jsem si, že knihu definitivně odepisuji. Následně jsem se rozhodl, že budu pokračovat dále a došel jsem do strany 106, která byla dalším mezníkem, kdy jsem si říkal, jestli má smysl nadále pokračovat v této slátanině. Nakonec jsem se rozhodl, že knihu dočtu do konce, stále jsem doufal, že dojde k nějaké změně, k nějakému zvratu, a pobídne mne dále, abych pokračoval v četbě, i když po 106 stranách jsem měl o tom vážné pochybnosti. Bohužel kniha se nesla stále na stejné vlně..

Na přebalu je napsáno, že se jedná o "opravdu erotický gay román". Očekával jsem, že se v knize vyskytne romantika, nějaký příběh, který bude čtenář prožívat s hlavním hrdinou a samozřejmě k tomu to bude okořeněno erotickými scénami, které v knize osobně nemusím mít, ale překousnul bych je. Bohužel kniha je jen o sexu, o partě dvou skupin mladých lidí, která spolu navzájem soupeří. Takže stále jen sex, sex a sex - stále dokola, opakující se popisy téhož. V úvodu knihy je sice napsáno, že kniha obsahuje gay erotické pasáže, nicméně toho bylo příliš! Po obsahové stránce byla kniha nezáživná, nudná, nutil jsem se do čtení, překonával jsem se, abych knihu dočetl do konce. Jsem z knihy zklamaný! Ničím mne kniha neobohatila, nic mi nepřinesla, spíše jsem měl z knihy špatné pocity a říkal jsem si pro sebe, jak je možné, že tato kniha byla vůbec vydána. Jak jsem četl jednotlivé komentáře, tak musím souhlasit s tvrzením, že hlavních postav bylo poměrně dost a docela jsem se ztrácel. Někdy mi bylo skutečně jedno, kdo je kdo..

Jak jsem se dočetl, tak autoři pracovali na knize 4 roky a další čas věnovali různých úpravám. Je to docela dlouhá doba. Skutečně mne mrzí, že knihu nemohu ohodnotit lépe, ale skutečně jsem z četby neměl žádný požitek. Pokud budou číst autoři tento komentář, tak je mi to líto, rád čtu prvotiny a dávám šanci začínajícím autorům. Podle mého názoru se jedná o brak a největší slátaninu, kterou jsem kdy četl.

Určitě nejsem cílová skupina této knihy. Knihu asi uvítají čtenáři, kterým nebudou vadit stále dokola se opakující erotické pasáže a nebude jim vadit, že celkový obsah je o ničem.

Abych alespoň řekl nějaké pozitivum k této knize, tak jsem nalezl v knize záblesky nějakých myšlenek, ale v porovnání s celkovou knihou to bylo jako zrnko prachu. Pár myšlenek jsem si vypsal. Oceňuji plánek mapy vesnice, který je nakreslený na zadní straně knihy.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Orgasmus je malé peklo, trial verze pekla. Milisekundy trvající čirá sobeckost a krutost. Dokonalé odlidštění. Na těch pár chvil neovládáme své tělo rozumem, ale pudy. Na pár chvil jsme ztratili sebe. Trvají jen tak dlouho, abychom si toto dostatečně nevšimli. A tak stále žijeme v představách, že jsme sami sebou neustále, tragicky neustále.

A konečně! A konečně, pánové, - mám sen, že právě tím se staneme, -ne, - že jsme se už stali, - neporazitelnými, - protože nelze porazit něco, - co je vám kámošem a ne soupeřem. O tom sním!

Miloval tyhle kluky. Miloval to jejich propojení s životem - větší a upřímnější než u jeho rodičů, než u všech těch odrostlých, která znal. Nerozděloval všechno na pravdivé a iluzorní. Žít tam uprostřed, tam, kde skutečnost ještě většinu svých podob skrývá, kde je nevysvětlitelná a s přesahem; žít tam, kde je skutečný svět.

rycccy
16.11.2018 3 z 5

No celkem zajímavá kniha... Ale má to víc nedokonalostí než plusů a myslím že je to velká škoda. Postav je tam moc, nemáte absolutně přehled kdo kam má patřit ... to si furt říkáte "a ten proboha patří kam" nebo kdo zase je" ... musel jsem se více krát vracet k nějakému odstavci, protože jsem nemohl definovat kdo to proboha říká a po x přečtení jsem z toho byl moudrej asi tak jako na při první přečtení toho odstavce, velká škoda. Ano jsou tam vzrušující pasáže - tedy celkem dost, ale zase ten celkový obsah by měl být nějak naplňující a né postavené jen na porno scén. Velká škoda pravdu.

marketa4434
17.08.2018 odpad!

Bohužel též nechápu pozitivní reakce. Příběh nulový, zbytečně moc postav a co se týká té erotické stránky, s gay tématikou nemám žádný problém, ale pravděpodobnost, že si dvě vesnice spolu na vrakovišti pohoní ocasy... no není to ani příběh, ani dobrá porno povídka. Lituju, že jsem vůbec na hithitu přispěla na takový brak.

Frenkis
16.08.2018 odpad!

Za několik let bohužel nejhorší kniha co jsem četl. Asi 10 kluků, kteří v knize vystupují nejsou ničím zajímaví, navíc se čtenář lehce ztratí v tom z které jsou party a z jaké vesnice a jaká je jejich úloha. Příběh o ničem, zápletka taky. Doufám, že autoři nemají další ambice psát knihy, asi věděli proč nezveřejnili svá skutečná jména. Pozitivní recenze věřím, že si psali sami, nebo jejich nejlepší kamarádi. Škoda, že první gay román dopadl takhle tragicky. Nedoporučuji nikomu, jedině těm, kteří mají rádi knihy o ničem.

Luskal
16.07.2018 5 z 5

Konečně kniha, která je originální, zajímavá a čtivá.

JardaR.
03.07.2018

Čtivá, poutavá a zajímavá kniha. Ač je asi pro malou skupinu čtenářů, je napsána velmi dobře. Erotické scény se střídají s netradičním zamyšlením a detailním popisem prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

ToVy
01.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, nicméně pro úzkou skupinu čtenářů, kteří si však příjdou na své. Braková literatura, která však brakem není a nenechává vás dočíst kapitolu, abyste k ději sami nepřidali.