Veselý hoch a jiné povídky

Veselý hoch a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121139/vesely-hoch-a-jine-povidky-121139.jpg 3 5 2

Výbor z autorových Selských povídek obsahuje tři nejznámější povídky "Nebezpečné námluvy", "Veselý hoch" a "Svatební pochod", které byly přeloženy téměř do všech světových jazyků. Björnson čerpá látku ze života venkovského lidu, používá úsporných výrazových prostředků a realistickým líčením situací i prostými dialogy dosahuje hlubokého prokreslení lidských povah.... celý text

jiri77
16.07.2022 3 z 5

Kniha tří povídek ze které se mi nejvíce líbila ta titulní. Kniha se mi četla celkem dobře ,ale na druhou stranu mi tam něco chybělo ,co by mě více zatáhlo do atmosféry povídek.

Zelený_Drak
05.03.2017 5 z 5

Před několika lety jsem četla Synnøve Solbakken a líbilo se mi to, jen jsem nějak nedovedla dát dohromady proč. Zde je první povídka (Nebezpečné námluvy) taková obyčejnější, ale další dvě už mi přišly výjimečné. Tam, kde jsou mnozí jiní autoři té doby tragédy, nechává Bjørnson své hrdiny nalézt mravní sílu a radost. Ve Veselém hochovi i ve Svatebním pochodu se najdou pasáže plné moudrosti.