Veselohra na mostě

Fraška v jednom jednání. Několik postav se sejde na mostě, který z obou stran hlídají znepřátelení vojáci. Hrdinové se tak nemohou dostat ani tam, ani zpátky. Zároveň řeší důvody, pro které se vydali přes most.

https://www.databazeknih.cz/images_books/empty_m.jpg 3.738
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Dilia

Kniha Veselohra na mostě

PeťkaW.
28.03.2017

Když potřebujete nahrabat tituly do seznamu přečtené povinné četby, tak Klicpera vám v tom zaručeně pomůže. Jeho veselohry jsou krátké, čtivé a občas i opravdu vtipné. Veselohru na mostě sice hodnotím jako slabší (oproti třeba Rohovínu Čtverrohému). Ale i tak se děj dobře čte. Jen jsem měla občas trošku problém s postavami a tím, kdo je kdo a s kým a proti komu. Ale po pár stránkách se člověk zorientuje.

buccaneerka
18.10.2016

Skvělé čtení, zábavné a rychlé.

Beltrix
14.07.2016

Spoustu nedorozumění, která způsobují opravdu zábavné situace. Na konci se však vše vyřeší tím nejlepším možným způsobem.

Kvothe
01.05.2012

Jedná se o zcela jednoduchou hru, avšak mně osobně se velmi líbilo místo a hlavně způsob jakým se na onom místě postavy dramatu sešli. Taková dobrá hlava XXII. Co by se stalo kdyby boj neskončil? Bylo možné přes most vůbec přejít? Vojáci se s postavami na mostě i znali, avšak v rámci svých nových rolí - strážců mostu - odhodili veškerý rozum a řídili se jen nedomyšleným a hloupým příkazem. Proč k něčemu takovému vůbec dojde? Ale to už je přespřílišná interpretace:-) Je to milá malá hra:-))

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859

všech 24 knih autora

Kniha Veselohra na mostě je v

Právě čtených1x