Veselohra na mostě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fraška v jednom jednání. Několik postav se sejde na mostě, který z obou stran hlídají znepřátelení vojáci. Hrdinové se tak nemohou dostat ani tam, ani zpátky. Zároveň řeší důvody, pro které se vydali přes most.

https://www.databazeknih.cz/images_books/empty_m.jpg 3.738
Žánr
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Dilia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Veselohra na mostě

Přidat komentář
PeťkaW.
28.03.2017

Když potřebujete nahrabat tituly do seznamu přečtené povinné četby, tak Klicpera vám v tom zaručeně pomůže. Jeho veselohry jsou krátké, čtivé a občas i opravdu vtipné. Veselohru na mostě sice hodnotím jako slabší (oproti třeba Rohovínu Čtverrohému). Ale i tak se děj dobře čte. Jen jsem měla občas trošku problém s postavami a tím, kdo je kdo a s kým a proti komu. Ale po pár stránkách se člověk zorientuje.

buccaneerka
18.10.2016

Skvělé čtení, zábavné a rychlé.

Beltrix
14.07.2016

Spoustu nedorozumění, která způsobují opravdu zábavné situace. Na konci se však vše vyřeší tím nejlepším možným způsobem.

Kvothe
01.05.2012

Jedná se o zcela jednoduchou hru, avšak mně osobně se velmi líbilo místo a hlavně způsob jakým se na onom místě postavy dramatu sešli. Taková dobrá hlava XXII. Co by se stalo kdyby boj neskončil? Bylo možné přes most vůbec přejít? Vojáci se s postavami na mostě i znali, avšak v rámci svých nových rolí - strážců mostu - odhodili veškerý rozum a řídili se jen nedomyšleným a hloupým příkazem. Proč k něčemu takovému vůbec dojde? Ale to už je přespřílišná interpretace:-) Je to milá malá hra:-))

Autor a jeho další knihy

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859

všech 24 knih autora

Kniha Veselohra na mostě je v

Právě čtených1x
Přečtených81x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x