Veselohra na mostě

Veselohra na mostě https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 54 5

Fraška v jednom jednání. Několik postav se sejde na mostě, který z obou stran hlídají znepřátelení vojáci. Hrdinové se tak nemohou dostat ani tam, ani zpátky. Zároveň řeší důvody, pro které se vydali přes most.

Luci83
02.04.2020 5 z 5

Bezvadná oddechová zábavná četba. Ačkoli dílo pochází z 19. století, hezky se čte. Všem maturantům Klicperova dramata doporučuji!

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Když potřebujete nahrabat tituly do seznamu přečtené povinné četby, tak Klicpera vám v tom zaručeně pomůže. Jeho veselohry jsou krátké, čtivé a občas i opravdu vtipné. Veselohru na mostě sice hodnotím jako slabší (oproti třeba Rohovínu Čtverrohému). Ale i tak se děj dobře čte. Jen jsem měla občas trošku problém s postavami a tím, kdo je kdo a s kým a proti komu. Ale po pár stránkách se člověk zorientuje.

buccaneerka
18.10.2016 5 z 5

Skvělé čtení, zábavné a rychlé.

Beltrix
14.07.2016 5 z 5

Spoustu nedorozumění, která způsobují opravdu zábavné situace. Na konci se však vše vyřeší tím nejlepším možným způsobem.

Kvothe
01.05.2012

Jedná se o zcela jednoduchou hru, avšak mně osobně se velmi líbilo místo a hlavně způsob jakým se na onom místě postavy dramatu sešli. Taková dobrá hlava XXII. Co by se stalo kdyby boj neskončil? Bylo možné přes most vůbec přejít? Vojáci se s postavami na mostě i znali, avšak v rámci svých nových rolí - strážců mostu - odhodili veškerý rozum a řídili se jen nedomyšleným a hloupým příkazem. Proč k něčemu takovému vůbec dojde? Ale to už je přespřílišná interpretace:-) Je to milá malá hra:-))

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859