Veselé tropy Amazonie

Veselé tropy Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296604/mid_vesele-tropy-amazonie-NU8-296604.jpg 5 12 3

"Velká obrazová publikace známého českého kulturního antropologa vám přiblíží skrytý a tajemný život indiánů největšího pralesa na světě. Prostřednictvím autorova živého vyprávění zavítáte mezi amazonské kmeny Brazílie, Peru, Ekvádoru a Venezuely, kde Mnislav Zelený Atapana v průběhu uplynulých 45 let působil. Během dlouhodobých výzkumných pobytů nahlédl do soukromí a do intimních vztahů indiánských kmenů, poznal jejich radosti a štěstí, ale i jejich šamanské umění. Pochopil, jak žijí, proč jsou se svým životem v džungli spokojeni, proč chápou za své životní prostředí nejen okolní les, savany a řeky, ale celý kosmos nad sebou. Jejich žiivotní hodnoty jsou velice odlišné od našich, víceméně materiálních hodnot, a jejich cílem je žít v pohodě, klidu a harmonii s celým Univerzem.... celý text

SlowReader
10.03.2022 3 z 5

Kniha je nabitá informacemi, bohužel až moc, člověk se velice snadno ztratí v záplavě místních názvů a jmen. Autor zároveň v textu zvláštně skáče. Čtivost této knihy je tedy poměrně problematická. Na druhou stranu je v ní opravdu nepřeberně mnoho zajímavých, a jinde zřejmě nedohledatelných, informací a fotografií.

jan9962
29.06.2019 5 z 5

Moc krásná a výpravná kniha.

OcelovaBara
19.05.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem měla možnost koupit na Knižním veletrhu v Praze. Momentálně se od čtení odtrhávám jen když jdu ven (je poměrně velká, nevejde se mi do kabelky) nebo na záchod. Je moc zajímavá ve všecho ohledech, občas se fakt stydím za bělochy (nejen při čténí Veselých tropů) a doporučuji knihu každému koho zajímá život jako takový nebo jihoameričtí indiáni. Za mě palec hore a snad to probere aspoň pár lidí z toho pošahaného konzumního života, i když kvůli tomu kniha asi nevyšla. :D