Veselá bída

Koupit

Bývalý hrobař Kahuda se nezapře v morbidně jásavé prozaické skladbě, která není ani novelou, ani románem, ale je potokem, řekou až deltou slov. Nelze číst řádným, ukázněným způsobem od začátku do konce, zato lze otevřít kdekoli a chvíli se nechat těšit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12364/vesela-bida-12364.jpg 4.27
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Petrov

Kniha Veselá bída

JP
08.07.2018

Veselá onanie. Kahudův rapovej flow, genius loci Prahy počátkem devadesátejch, postižení příliš mnoha myšlenek a ukázka toho, jakej je hráč se slovama. Dokážu to pochopit, taky jsem se dostal k momentům, kdy už prostě nevíte, co s tím, a tak to začnete házet na papír, jen aby to tam bylo. Nejdřív to baví a pak to po určité chvíli začne těžce drhnout, protože jestli se na 100% nenaladíte na vlnu knihy a nepřečtete ji rychle, nebude vás bavit se k tomu vracet. Je to taková věc na jeden večer a je to dost jinde, než Kahudovy přední práce, jako 'Houština' nebo 'Vítr', které jsou i přes rozsah lepší volbou. Kahudu mám rád (není moc autorů tady, co by mi měli co říct), ale stejně jako Bukowski vytknul Millerovi, že dokud se drží nohama na zemi, dá se to číst, ale pokud začne sklouzávat k vesmíru a metafyzice a být přehnaně lyrickej, vše jde do kytek, mám podobnej názor na tuhle knihu. 7/10

Richard Hrob
10.04.2016

Velmi dobře napsáno. Kahuda je prostě mistr slova.

Václav Kahuda
česká, 1965