Věrnost

kniha od:

Věrnost obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Znamená věrnost blízkým i věrnost sobě? Intimní psychologický román Marca Missiroliho vypráví o dvojici milánských čtyřicátníků, které pohltila šedá realita. Kdysi nadějný spisovatel Carlo přežívá v profesi jen díky zásahu vlivného, nemilovaného otce, Margherita vyměnila vratkou existenci architektky za kariéru realitní makléřky, která jde tvrdě za ziskem. Carlův pokus o nevěru poskytne jeho ženě alibi k úniku z ubíjející rutiny, ve skutečnosti však oba hledají něco jiného: ve světě, kde se slova míjejí s činy, tápají kolem sebe a snaží se najít jistotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421719/vernost-thz-421719.jpg 3.315
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Fedelta, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Věrnost

Přidat komentář
VendulaB
01. února

Příběh se nečte příliš lehce, je spíše načrtnutý než poctivě vyprávěný. Některé epizody a postavy se knížkou jen mihnou bez bližšího smyslu či posunu v příběhu. První polovinu knihy jsem byla přesvědčená, že hlavní hrdinové jsou padesátníci - tak na mě působila jejich mluva a uvažování. Kniha mě naprosto neoslovila.

drozdKa
03.11.2020

Skvělá. Nevím, kdy naposledy jsem četla něco tak opravdového a přitom docela prostého.


mgeisselreiter
25.10.2020

Kniha může nebo taky nemusí čtenáře zaujmout svým nestandardním stylem. Mě spíš nezaujala. Čte se sice hladce, ale občas neudržím soustředění a čtu a myslím na něco jiného. V románu dochází ke změně děje bez jakéhokoliv upozornění, takže najednou zjišťuji, že nevím, o kom se zrovna píše. Místy, nebo spíš hodně často, jde děj hodně do banálních a zbytečných detailů, což opět někomu nemusí vadit. Autor to tak zjevně píše záměrně. Děj samotný není až tak nezajímavý, ale mně chyběla hlubší vykreslenost postav. 55%, 25. 10. 2020.

ZÓNA
03.08.2020

Rozpačitě si prohlížím právě přečtenou knihu.
Jedná se o reklamu na Milán, nebo na italskou vášeň, ale zároveň na oddání se rodině?
Román se vleče a toulá ulicemi Milána, místy je vulgární a nevědomky servilní. Nemnoho postav vytváří klišé každodenních životů a marně se snaží vzbudit vzrušení, či předpojatost... Příběh není nudný. Je málo emocionální, srdečný.
Zkušený čtenář cítí, že se uvnitř celého rodinného schématu nic zvláštního nestane. Vytuší dokonce i závěr knihy, vnímá zbytečnost některých postav. Je jim věnováno přespříliš prostoru a morbidně zabíjejí podstatu celé knihy.
VĚRNOST je smutná kniha. O ženách a mužích, o touhách, které však mají přístav a nedovolí rozletět se svobodně do světa. Za to panu spisovateli obdivně tleskám...