Tiché dívky

Tiché dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295711/bmid_tiche-divky-yTb-295711.jpg 4 477 135

Vermontský cyklus série

Provokativní, ambiciózní a nezapomenutelný příběh si zamilují čtenáři Iana Rankina, Joa Nesbøho a Grega Ilese. Frank Rath si myslel, že když odevzdal odznak detektiva, vraždami už se nebude muset zabývat. Stal se soukromým vyšetřovatelem a v zapadlém městečku v severním Vermontu sám vychovává dceru. Pak se ale u silnice najde opuštěné auto a zdá se, že nádherná mladá dívka, která ho vlastnila, zmizela beze stopy. Vyšetřování Rathovi odhalí ty nejtemnější stránky lidské duše. Mladé ženy s tajemstvím mizejí jedna za druhou, Ratha trápí jeho násilná a bolestná minulost a znovu zjišťuje, že zlo číhá všude, i v těch nejmenších, zdánlivě idylických městečkách — a nikdo není v bezpečí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

The Silent Girls , 2014

ArwenAragorn
31.08.2017 5 z 5

Jsem velmi spokojena. Po pomalejším rozjezdu se napětí detektivky postupně zvyšuje, až docházíme k hrůznému motivu, který se týká pohřešovaných dívek. I zmizení poslední dívky je v závěru vysvětleno. Ale je tu ještě prolog - a ten mě vážně dostal!
K atmosféře knihy hodně přispívá i mrazivé a bezútěšné prostředí severního Vermontu.

ufounseztratil
29.08.2017 3 z 5

Kniha lehce nadprůměrná, ale ničím originální, pouze jedna z řady detektivek, kterými jsou knihkupectví přeplněna. Pokud nemáte zrovna co číst, tak to není špatná volba, ale raději si najděte něco lepšího.

Suziella
30.07.2017 2 z 5

Nedlouho po dočtení a kniha ve mně nic nenechala. Námět hlavního děje i vedlejších mě ničím neupoutal.

klara225
21.07.2017 3 z 5

Jako bych stále čekala, kdy se začne něco dít, a najednou jsem byla na konci :D Ale bylo to příjemné čtení.

Jolina
05.07.2017 4 z 5

Docela napínavá detektivka, i když některé pasáže už mi přišly zdlouhavé a natahované...na druhou stranu bylo až mrazivě příjemné, že čtenář jako já do poslední chvíle netušil, kdo bude tím viníkem, jak se to všechno posune dál. A musím říct, že nejmrazivější byla ta poslední kapitola. Co tedy dál? To se mi teď honí hlavou...

trudoš
29.06.2017 3 z 5

Slušný angloamerický thriller, jehož největší slabinou je tendence za každou cenu se zavděčit popularitě skandinávských detektivek. Přepálená brutalita a pochmurné vnímání světa, to je prostě něco, co vám buď dlouhodobě ladí s náladou, nebo se toho rychle přejíte. O to spíš, když se po tři sta padesáti stranách trudnomyslného balastu a slepých uliček ukáže, jak moc jsou hrdinové tupí ohledně dedukce. Tím nechci říct, že by vyústění nebylo logické a úderné, to právě naopak - jenže taky proto mě ta vata předtím dost otrávila a závěrečný cliffhanger vysloveně nakrkl.
Ale řemeslo má Eric Rickstad zvládnuté dobře, protože umí zaujmout už od prvních stran a nenápadným přikládáním udržovat napětí až do samotného konce. Jenže pro mě v tom byl pořád vidět vypočítaný záměr, který se víc než smysluplností děje zabývá tím, co a jak bude mít u čtenářů úspěch. Pak vznikají zvraty jako zatajování faktu, který je bez problému k dohledání na internetu a následný rozpad rodinné idylky. Velké překvapení.

happy-smile
28.06.2017 4 z 5

Příběh tak nějak poklidně plynul. Ještě ve třech čtvrtinách knihy nic nenasvědčovalo tomu, že by se detektivové měli blížit k nějakému závěru. Rozuzlení bylo zajímavé a řekla bych, že málokdo to uhodne. Není to sice nějaká bomba, ale i tak ve mně z této knihy zůstal takový pozitivní dojem. Jsem zvědavá na další díl.

fis.rena
18.06.2017 3 z 5

Tak mám takový smíšený pocit :D kniha se čte dobře,děj plyne,ale až na konec k samotnému rozuzlení je to trochu nuda. Řadím ji mezi ty knihy,na které za chvíli zapomenu,i když teď toužím po pokračování,jelikož je tu otevřený konec. Co budu povídat...kdyby to bylo napínavější s uzavřeným koncem,tak jsem naprosto spokojená.

Leni.S89
11.06.2017 4 z 5

Přečteno za den..co dodat..jen to, že mě víc dostal vedlejší děj s Rathem - uff tak nečekaný a strhující konec!

Space.Junkienka
19.05.2017 4 z 5

Projít kolem knihkupectví a nic si nekoupit? To by prostě nešlo.... Tentokrát jsem naprostou náhodou narazila na tuto detektivku. Musím uznat, že jsem se na začátku trochu bála, jestli se mi to bude líbit...přece jenom jsem trochu rozmlsaná. Každopádně musím uznat, že knížka je naprosto perfektní. Líbí se mi jak děj, tak zápletka, postavy i to, že se od ostatních detektivek odlišuje - žádný kolega není brutálně zavraždeň, Frank má sice své mouchy, ale nebojí se říct věci na plnou pusu (myslím, že sem tam nějaká ta nadávka je přirozená), a skoro úplně zde chybí hluché popisové pasáže... Už se těším na další.

Ajrad1981
15.05.2017 4 z 5

Na rozdíl od spousty jiných knih se tady v průběhu děje nevrší hory mrtvol ani netečou potoky krve (první kapitolu nepočítám – její souvislost s ostatními událostmi zůstává koneckonců dost dlouho skryta), přesto se jedná o celkem drsnou story. O jediné napětí se stará Rachel, kdyby jí nebylo, bylo by to jen nudné nutné (ale celkem čtivé) hledání stop, jehly v kupce sena. Jak se postupně daří nalézat souvislosti, přibývá i vzrušení a akce. Hlavní postava sice nepropadla alkoholu ani jiné závislosti, ale i tak má svoji třináctou komnatu, pocit viny z minulosti – a právě tohle se postará o nečekaný a šokující závěr. A ten tedy stojí za to!

Globuska
09.05.2017 3 z 5

Trochu slabý rozjezd, velmi silný závěr - to bych řekla na okraj. Jednotlivé postavy (a zvlášť pak Rath) jsou fajn, mají spoustu šedých zón, které čtenáře mohou bavit. Ale děj dost pokulhává. Naopak závěr je plný všeho, co od detektivky čekáte. Zvraty, zajímavá zápletka a její vyřešení a otevřený konec, který si tak nějak podvědomě "přejete".

MiroslavKutík
07.05.2017 5 z 5

Asi tak je to slušně napsaná kniha s pomalejším rozjezdem, kniha se mi moc líbila ale přátele ten konec je hrůza si pří padám jako kdybych tu knihu nedočetl...

Já chci pokračovaní ...

bookworm_plants
06.05.2017 5 z 5

Bomba!!!
Bylo to tak propletené, zvrácené a napínavé až do konce.
Nemám, co vytknout. No možná jedno :D chce to pokračování.
5* :-)

Martiiiik
20.04.2017 4 z 5

První tak asi třetinu knížky jsem měla problém se začíst, ale pak děj nabral spád a musela jsem to prostě dorazit :-) úplný konec se mi nelíbil, autor tam nakousl něco pro celou knihu velmi důležitého a pak byl prostě konec knihy.. Malinko mám pocit, že autor o něco obral.. Tak třeba v další knize :-)

orinka3
12.04.2017 3 z 5

Poutavá četba, další nemocný detektiv:) a spousta drsných hlášek. Nevím, nakolik je taková hrůza možná, ale v dnešní době vlastně nic vyloučeno není. Knihu jsem četla s chutí a mrzí mě otevřený konec, to moc ráda nemám.

asam
05.04.2017 4 z 5

Trochu pomalý rozjezd, ale potom napínavé až do konce. Konec??? Ještě jsem obrátila jednu stránku a ono opravdu nic. Konec!!!

Karelvovsik
04.04.2017 4 z 5

Nadprůměrná detektivka s otevřeným koncem slibujícím další pokračování. Každopádně se na další knihu od tohoto autora těším!

XenasChakram
30.03.2017 5 z 5

Výborná kniha. Napínavá, dobře se čte. Akorát konec se mi zdál otevřený.

SilvieSisinka
27.03.2017 4 z 5

Vynikající kniha,od začátku až do konce.........napnutá na pokračování.

detektivní a krimi romány americká literatura venkov

Eric Rickstad
americká