Vendula aneb Francouzština pro pokročilé

Vendula aneb Francouzština pro pokročilé

Hrdinkou úsměvně laděného románu je čtrnáctiletá pražská středoškolačka, která prožívá poslední rok války u tety v malém městečku. Jakoby se tu zastavil čas a válka ani nebyla. Ale pak se všechno změní a události dostávají rychlý spád.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33023/vendula-aneb-francouzstina-pro-pokrocile-33023.jpg 3.915
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

Hvezdalim

Čtivá, autentická, super napsaná dobrodružná kniha o partě dětí za války. Doporučuju.

Dul

Moc se mi nelíbila, pozitivní je délka.

Lotti
07.10.2017

Knížka je čtivá, ale některé věci mi přišly poněkud nedomyšlené (kupř. postava Ingeho otce, promenádování se venku s uprchlíkem). Válka samotná mi připadala jen velmi slabě načrtnutá a občas jsem si říkala, jestli by v reálu měla děcka takové štěstí a všechno jim tak pěkně procházelo... Nicméně, knížka je primárně určena právě dětem, takže chápu jistou umírněnost vyprávění. (Ale takové Zakázané holky od Hany Bořkovcové hodnotím z tohoto hlediska lépe).

Peggy20
04.03.2013

Tato kniha je úžasná! Sice mi není náct, nebo právě proto, ale běhal mi mráz po zádech z tohoto příběhu. Je o odvaze dětí a myslím, že dnešní náctiletí by si to mohli přečíst.