Velký objev Huga Cabreta

Velký objev Huga Cabreta https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32193/bmid_velky-objev-huga-cabreta-ONH-32193.JPG 4 198 45

Dobrodružství psané obrázky! Sirotek, údržbář nádražních hodin a zlodějíček Hugo žije ve zdech rušného pařížského nádraží, kde se musí skrývat a zůstat v anonymitě. Náhle zasáhne osud a chlapcova skrývaná existence i jeho nejcennější tajemství se náhle ocitnou v ohrožení. Záhadná kresba, zápisník střežený jako oko v hlavě, ukradený klíček a skrytý vzkaz od Hugova otce tvoří kostru tohoto spletitého, křehkého a kouzelného příběhu plného tajemství. Unikátní kombinace textu s ilustracemi, které při listování knihou vytváří doslova filmový příběh, bude pro každého čtenáře zcela výjimečným zážitkem!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Invention of Hugo Cabret , 2006

benyben
02.10.2012 5 z 5

Je to pohádka o hodináři.Krásný příběh.

bosorka
02.05.2012 5 z 5

Výtvarně nádherně zpracovaná kniha. Silná atmosféra i příběh. Paráda!

Vojta
15.01.2012 4 z 5

Původně jsem chtěl svůj komentář proložit ilustracemi, abych co nejlépe vystihl charakter knihy. Bohužel databáze zatím není tak sofistikovaná, aby nám takovéto specialitky umožnila. A i kdyby byla, vše by se nejspíše zastavilo na mé neschopnosti nakreslit něco složitějšího než je autíčko.
To autor knihy je na tom podstatně líp, dokonce umí kreslit docela dobře. A umí i docela dobře psát. Vlastně celá knížka je docela dobrá … pro děti. Možná, kdybych byl mladší, byl bych z ní úplně „hotovej“. V současné době mě ale nechává relativně chladným, to jí však nelze zazlívat. Já jí to nezazlívám, což se projevuje i v mém poměrně vysokém hodnocení. Oceňuji autorovou originalitu zpracování, oceňuji atmosféru staré Paříže, oceňuji nejednoznačnost postav a oceňuji tuto knihu i jako poctu starým filmům, které jsem sice neviděl, ale to se snad brzo změní. Jenom mě mrzí jedna věc a to, že jsem na tuhle knížku prostě moc starej.

kmenicka
18.08.2011 5 z 5

Kdyby byl příběh slabší, tak bych zvažoval i 3 hvězdy, protože kniha s takovým množstvím obrázků by mi připadala divná. Příběh je však natolik silný, že 5 hvězd je tak akorát.

bararich8
04.04.2011 5 z 5

Takhle kniha mě opravdu nadchla...nejen dějem, ale i krásnou francouzskou atmosférou skvěle dokreslenou úžasnými ilustracemi.

zfilmováno

Autorovy knížky