Vesmír

Vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157487/velke-otazky-vesmir-157487.jpg 5 13 2

Kniha se pokouší zodpovědět otázky o divech vesmíru, které lidi často napadají. Hovoří se v ní o záhadných objektech, jakými jsou kvazary a pulzary, i o pokročilém výzkumu blízkých planet – Marsu a Jupiteru. Jedna kapitola se věnuje nebeským „celebritám“, které si i po letech uchovávají svou tajuplnost, černým dírám. Na některé otázky už existuje definitivní odpověď, u některých je na dosah. Jsou ale i takové, u nichž náznak řešení zatím nevidíme. Každá z nich nám ale dovolí poddat se zvláštnímu kouzlu, které v sobě nese přemítání o vesmíru. ... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Universum (ČR)

Big Questions: Universe , 2010

hu_87
hu_87
16.01.2021 5 z 5

Super knížka, ideální ať už pro úplného laika, nebo někoho, kdo si chce oživit své dosavadní znalosti o vesmíru.
Prim tu hraje přehlednost a hlavně přehledné řazení kapitol, takže doporučuji každému, kdo na přehlednosti lpí.

honyczek
honyczek
10.05.2017 5 z 5

Fascinující kniha o vesmíru, která problematikou provází od jeho počátku až do zániku. Je psána poutavou formou, takže i ty obtížnější pasáže, kde jsem se v teorii trochu ztrácel, mě neodradily a dočetl jsem knihu až do konce. Doporučuji každému, koho vesmír alespoň trochu zajímá.

Stuart Clark
britská, 1967