Kniha politiky

Je správné svrhnout nespravedlivého vládce? Je demokracie opravdu tou nejlepší formou vlády? Může být válka někdy ospravedlněna? Po celou historii si lidé kladou tyto a podobné velké otázky o tom, jak si co nejlépe vládnout – a velcí myslitelé předkládají řešení, která pomáhají utvářet náš svět. Tato srozumitelně napsaná knížka, doplněná o krátká, výstižná objasnění politologických pojmů, diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, a vtipné ilustrace, které si pohrávají s našimi představami o politice. Nesmírné množství duševní potravy v ní najde úplný začátečník, pokročilý student i erudovaný odborník....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235789/velke-ideje-kniha-politiky-WyM-235789.jpg 4.316

Velké ideje

Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Universum (ČR)

The Politics Book

Kniha Kniha politiky

pavla.ba
10.05.2020

Velmi poučná kniha, asi jako všechny ze série Velké ideje!

Anjin
18.11.2019

Opravdu pěkná kniha, která člověku může mnoho přinést zejména svým širokým záběrem, který spíše než že by přinesl ucelené informace motivuje k tomu, aby se člověk o myslitele, kteří ho zaujali, dále zajímal. Což se pojí i s přehledností vysvětlovaných myšlenek. Problémem je dosti selektivní a výběrový přístup, kdy jednostranně dominují liberální a levicově liberální autoři (stačí jen porovnat osobnosti zařazené pod liberalismus, vůči tuším třem, kteří jsou označení za konzervativce), přičemž o významu některých zařazených osob mám i pochybnosti.

Jack.Bledsoe
22.02.2016

Tři hvězdičky jsou hlavně výsledkem mých mylných očekávání. Doufal jsem v nějaké "praktičtější" informace o politice, že se bude víc popisovat dějinný vývoj a naváznost, prostě že budu jasně chápat, proč všechno vypadá tak, jak to vypadá:))

Kdyby se kniha jmenovala "Kniha politologie", tak nemám problém (protože bych ji ani nezačal číst:)) ). Řeší se zde tedy spíš dějiny smýšlení o politice, politická filozofie. Ale celkově to bylo ok.

Autoři knihy

John Farndon