Kniha filozofie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha filozofie je první ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky. Provází nás vývojem filozofie od počátků až do současné doby a v chronologickém řazení seznamuje s nejvýznačnějšími filozofy a jejich teoriemi. Kniha zaujme i svou moderní grafickou úpravu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160070/velke-ideje-kniha-filozofie-2sD-160070.jpg 4.648
Série

Velké ideje

Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Universum (ČR)
Orig. název

The Philosophy Book, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Kniha filozofie

Přidat komentář
Elevant
17.03.2020

Kniha nabízí přehlednou historii filosofie, od starověku po současnost skrze hlavní představitele daného období. Je podána velmi stručně a poslouží zejména laikům, kteří chtějí získat základní přehled.

bejan
16.01.2020

Ze všech popularizačních knih o filosofii pro naprosté laiky je tato asi nejpovedenější. Čtenář se seznámí s osobnostmi, otázkami, problémy a systémy filosofie sice stručně, ale zajímavě. Tato kniha může posloužit jako úvod do filosofie, ve kterém čtenáře může zaujmout konkrétní filosofická osobnost, otázka, směr a pak se mu může hlouběji věnovat. To byl určitě záměr knihy a ten se povedl.


Cink262
10.10.2019

Kniha nabízí opravdu velmi zúžený pohled na dějiny filosofie, resp. na hlavní filosofické myšlenky. Už jen samotný název vypovídá, že kniha si toho nárokuje na vysvětlení velmi mnoho, ale vysvětluje pouhou špetku. I přesto však - dennodenně se s jednotlivými "citáty", které se vztahují k celku idejí daného myslitele, setkáváme, proto snad není od věci, dozvědět se něco málo alespoň o nich. Kniha je stavěná tak, že u každého autora či autorky je uveden citát a poté je myšlenka citátu více či (často bohužel pouze) méně rozebrána. Nedá se očekávat, že rozbor myšlenky bude obsáhlý a úplně kniha rezignuje i na to, aby ho zasadila do širšího kontextu celého autorova díla. I přesto vnímám mnohé, co mi kniha dala - dříve jsem často nevnímal souvislosti mezi jednotlivými autory v dějinách, teď je díky uvedení souvislostí mezi autory, kterých se kniha rozhodně nebojí a podává je sice krátce, ale přesto dostačujícím způsobem, vidím jasněji.
Kniha slouží dobře pro získání obecného přehledu - matných a často zcela nesouvislých spojitostí k jednotlivým filosofům. Není to postup, který by mi byl milý - nejraději bych znal detailně všechny a všechno. V tom mi ale brání omezené rozumové vlastnosti a především smrtelnost člověka a z ní vyplývající omezenost časem. :-)

Andráse de la
27.02.2019

Některé myšlenky a celé filosofické směry jsou opravdu hodně zkrácené (a některé zcela vynachané) a celá kniha má vcelku jednostraný pohled, včetně (neobjektivního) posuzování různých myšlenek nebo osob.

krevetinka
03.11.2018

Kniha zjednodušeně představuje základní filozofické oblasti, navíc je doplněna krásnými ilustracemi, mohu jen doporučit.

Pawlisman
28.11.2016

Pěkné shrnutí, pěkná grafika.

zuzi1162
18.06.2015

Je to takový hezky zpracovaný přehled dějin filozofie a popis různých filozofických směrů. Řekla bych, že je to tak pro poslední ročníky před maturitou nebo pro někoho, kdo se začíná filozofii zabývat, ale vážně. Kniha je obsáhlá, ale vlastně od všeho je tam jen kousek. Zpracovaní mě ale nadchlo, obrázky kvalitní, grafika jasná a výrazná.

Štítky

dějiny filozofie

Autoři knihy

Peter J. King
britská, 1956
Marcus Weeks
britská
Richard Osborne
anglická, 1952
Clive Hill
anglická
John Marenbon
anglická

Podobné knihy

Kniha Kniha filozofie je v

Právě čtených7x
Přečtených65x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených6x
Knihotéce64x
Chystám se číst75x
Chci si koupit72x
dalších seznamech1x