Velká ryba

Velká ryba https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78417/bmid_velka-ryba-Bfr-78417.jpg 4 150 150

William čelí nelehkému úkolu: jeho otec umírá, ale ani na smrtelné posteli nepřestává bájit, lhát a vyprávět o neuvěřitelných dobrodružstvích, která za života zažil. William se spolu s ním noří do labyrintu rodinných příběhů a zkazek a snaží se proniknout k jádru otcovy osobnosti. Podaří se mu s otcem sblížit, než se nadobro protne skutečnost a mýtus? Knihou Velká ryba se Daniel Wallace představil americkému čtenářstvu jako nepřehlédnutelný autor vynikající fantazií, vycházející ze svých jižanských kořenů. Román s úspěchem zfilmoval Tim Burton.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Big Fish , 1998

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Kniha, kterou ikdyž čtete po několikáté vždy najdete něco nového. Všem vřele doporučuji i film, který geniálně natočil Tim Burton.

babsi66
29.11.2015 4 z 5

Poetický příběh o poznávání vlastního otce a hledání pravdy v množství historek, které mohou, ale také nemusí být pravdivé. Autor si pěkně hraje s odkazy na mytologii a nabízí tak zábavné paralely s příběhy Herákla nebo Odyssea. Doporučuji přečíst i doslov - pak teprve do sebe skutečně všechno zapadne.

Disease
21.01.2015 2 z 5

Čím dále jsem se knihou pročítal, tím méně mě bavila. Od poetického prášilovství až k plácání, co slina na jazyk přinese. Nicméně už je mi jasné, proč jsem film kdysi nedokoukal.

AnickaP
05.01.2015 5 z 5

Nezapomenutelný zážitek!

cessy
14.05.2013 4 z 5

Táto kniha je nádherná, doslova balzam na dušu. Daniela Wallaceho budem mať odteraz zafixovaného ako autora s ohromným rozprávačským talentom, ktorý vie podať ťaživú tému s neuveriteľnou ľahkosťou, dokonca veselo, so šarmom, vtipom, pútavo, vie sa hrať s príbehom, naplno uplatniť fantáziu. Veľká ryba rozpráva nevšedný príbeh o dysfunkčnom vzťahu medzi otcom a synom, ktorí si nikdy nerozumeli a nenašli si cestu k sebe. Otec v snahe zlepšiť vzťah so synom prežil život vymýšľaním fantastických hrdinských príbehov o svojej osobe, ktoré tvoria gro knihy, zatvárajúc tak oči pred osobným zlyhaním a tejto filozofie sa drží aj na smrteľnej posteli. Veľká ryba je tiež príbeh o túžbe zblížiť sa, pochopiť, odpustiť, ale aj o zistení, že skutočnosť vlastne nie je dôležitá, lebo v mysli syna zostane jeho otec navždy taký, ako chcel byť videný – William si navždy bude otca pamätať prostredníctvom jeho príbehov.

„Pamätať si príbehy iného znamená robiť ho nesmrteľným, vedel si to?“

w3s
13.02.2013

čtivé, neotřelé....velmi působivé :)

Adelica-Opica
17.05.2012 4 z 5

Můj velmi oblíbenej film je natočen podle knihy? Kdy mi to chtěli říct? :D

Tak konečně jsem to sehnala a přečetla, jen mě mrzí, že jsem o knize nevěděla dřív než o filmu... Ale na druhou stranu nebýt filmu, asi bych dala jen 4 hvězdičky...

Meii
17.05.2012 5 z 5

Neskutečně výborná kniha. První jsem viděla film, který mimochodem patří mezi mé nejoblíbenější, na knihu jsem natrefila až později. Film i kniha se od sebe liší, to ale vůbec není na škodu. Kniha se perfektně čte, vtáhne do děje a nápad je originální. Já se do ní prostě zamilovala =))

verbula
22.09.2011 5 z 5

Po přečtení prvních stran jsem litovala, že jsem knihu koupila, ale s přibývajícími stranami se to změnilo. Jsem ráda, že jsem to nevzdala hned na začátku. Znám několik podobných mystifikátorů ve svém okolí, ale Edwardových kvalit nikdo nedosáhl. Bohužel nebo bohudík?

st.me
22.09.2011 4 z 5

Příběh se mi líbíl, ale že by mě nějak extrémně nadchl nebo ovlivnil se říct nedá. Díky doslovu mi leccos došlo a zapadlo tam kam mělo. Určitě se podívám na film od Tima Burtona.