Velká kniha vtipu

Velká kniha vtipu přináší průřez tvorbou Pavla Kantorka, jehož kresby jsou plné hravé ironie. Vybraných 500 vtipů určitě potěší všechny milovníky dobrého humoru. „Být humoristou není žádná legrace. Nedávno jsem se střetl s nahodilým chodcem, kterého jsem omylem přetáhl přes hlavu při otevírání deštníku. ,Díky‘, řekl mi s kolegiálním úsměvem, ,já to předám dál‘, slíbil a zmizel v zachmuřeném davu. Zřejmě věděl, že brát věci s humorem je vždy ta nejlepší reakce na cokoliv. Jenže, to se lidem daří čím dál tím méně.“ Ať je vám tato kniha inspirací, jak na to, neboť když se lidé mohou něčemu upřímně zasmát, tak jsou nad věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272320/velka-kniha-vtipu-rC4-272320.jpg 4.712
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Velká kniha vtipu

vitavita
27.12.2018

Výborná kniha.
Ovšem škoda, že tam chybí vtipy z let 1965-1967.

Hezy
24.06.2018

Obrázky Pavla Kantorka jsem horlivě sbíral jako dítě od první třídy na základní škole, kdy tehdy vycházely jako samolepky, které byly k dostání v benzinových pumpách a za kasou vždy byly dávány zákazníkům. Tehdy mi je otec vozil a já je měl hrozně rád. Vždy, když rodiče pro mne jeli k babičce, očekával jsem i další samolepku s obrázky Kantorka, které se mi moc líbily. Postavičky pro mne byly škádlivé, srandovní a uklidňující. Vyvolávaly mi úsměv na rtech. Pamatuji si moji oblíbenou samolepku, na které byl manžel s kašpárkem a prosil svoji ženu, aby ho pustila do hospody. Jsou to přesně ty obrázky, u kterých máte jako dítě pocit, že se odehrávají ve vašem obýváku, ve vaší kuchyni, ve vašem městě, u vašich lékařů a tak hezky u vás zdomácní, že je nepouštíte z rukou a nosíte si je s sebou. Měl jsem těch samolepek velikou sbírku, kterou jsem si tehdy rozlepil po palandě. Leč, časem se samolepky ztratily, palanda šla pryč a já s dospíváním skoro až zapomněl, jak jsem je měl rád. Autor nedávno zemřel a přiznám se, že až tehdy jsem objevil zdejší knihu, kterou jsem si momentálně objednal, abych si vzpomněl na část mého dětství. Těším se, až v ní znovu uvidím první ilustrace, které jsem tehdy dostával na oblíbených samolepkách, neboť jsem je od té doby v rukou již neměl. Probouzí se tím ve mne opět malý kluk, a to mám moc rád.

DennisMoore
19.12.2017

"Pane doktore, mě poslední dobou všechno rozčiluje. Jsem strašně vznětlivý." - "A co to způsobuje?" - "Jak to mám vědět, ty hňupe!" Pavel Kantorek měl zvláštní dar, že i vtipy, které by jinak byly zkrátka a dobře blbé, dokázal skvěle podat. Tento výběr letos vyšel v reedici a je to dobře.

veronikarada
05.12.2017

Jen škoda že nezaženou smutek, ze ztráty tak úchvatné osobnosti.

Vlasta155
14.10.2017

Vtipy pana Kantorka jsou prostě nepřekonatelné!

Erawan
25.08.2016

Vtipy pana Kantorka jsou a vždycky byly úžasné, pamatuji myslím i ty první uveřejňované. Tahle knížka mne taky skvěle pobavila. A toho kocoura z obálky mám doma - i když netuším, jak by ho pan Kantorek mohl znát :-) :-) :-)

mariva
02.12.2015