Velká hra

Velká hra
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469781/bmid_velka-hra-jV3-469781.jpg 4 64 64

Baron Goldring série

Špionážní příběh z období druhé světové války. Kapitán sovětské armády Hončarenko, přijme identitu syna německého specialisty, který pracoval od roku 1928 v Sovětském svazu a tam také obdržel sovětské občanství. Byl tam vyslán ve skutečnosti jako německý špion a syna vzal s sebou. Hončarenko, nyní již pod jménem Heinrich von Goldring, předstírá útěk ze sovětské strany a ocitne se "náhodně" u štábu jednotky, které velí otcův dávný přítel... Podle románu byla natočena i třídílná televizní hra: Sám voják v poli (ČSSR 1964)... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

И один в поле воин , 1956

rumund
30.05.2024 4 z 5

No tak to bylo dost dobré. Vůbec jsem s tím nepočítal, ale nakonec jsem mile překvapen. Nasazení sovětského špiona do německé armády bylo napínavé od začátku do konce, jen škoda že Monika tak brzo zemřela, trocha romantiky by knize ještě dodala kapku šmrncu navíc.

Bepo
31.07.2023 4 z 5

Kniha kde je minimum propagandy jde hlavně o boj proti fašistům. a co je proti spoustě jiných podobných knih plus, je to že Němci nejsou totální pitomci.

astroweb
20.04.2023 4 z 5

Byl jsem překvapený, že to nebylo vůbec špatné.

milan3144
27.04.2021 5 z 5

Pokud mám vedle sebe položit Příběhy kapitána Klosse v knihách S nasazením života a Velkou hru, tak mi právě tato kniha připadá lepší, poutavější a děj je mnohem celistvější a propojenější. Jinak si myslím, že vše podstatné je již zaznamenáno v předchozích komentářích.
Pět zasloužených hvězd.

kokrokr
25.02.2021 4 z 5

Díky náhodě jsem zde narazil na „Velkou hru” a hned ji obodoval. Román jsem četl před desítkami let a to dokonce vícekrát. Seriál podle knihy tehdy viděla asi většina diváků v Československu. Jde o čtivý a zajímavý špionážní román, který by uspěl možná i dnes. V příběhu jsou sice některé méně uvěřitelné situace, ale to platí i pro většinu současných thrillerů.

Switch
18.06.2020 5 z 5

"Velká hra" je opravdu, ale opravdu, dobře napsaný špionážní román zasazený do 2. světové války. Autor napsal dílo tak poutavě a tak věrohodně, že se to vlastně četlo samo a neustále jsem byl v očekávání, co hlavního hrdinu von Goldringa donutí k další improvizaci a jak bude svůj příběh prožívat dále nebo zda bude odhalen. Jak jsem se vždy knihám od ruským spisovatelům vyhýbal, tak o to víc jsem nadšený z toho co jsem si z této země letos přečetl. Kniha má opravdu kvalitní příběh, příjemně odvyprávěný, plný napětí, zajímavých intrikujících charakterů - za mě rozhodně doporučuji.

Johnnyman
22.05.2019 5 z 5

Slušně napsaný napínavy špionážní román plný zajímavých zvratů.

vapno80
12.08.2016

Výborné, napínavé čtení. Na rozdíl od jiných autorů nedělá z německých vojáků jenom vraždící monstra. Jako např Haupt. Lütz. , Kurt. Vřele doporučuji.

chipushit
05.06.2016

ad Vitavita - Velka hra byla zfilmována jako Sám voják v poli, S nasazením života je Kapitán Klos.

Hissatam
05.05.2015 5 z 5

Knihu som zdedila po babke, veľmi sa mi páčila. Prepletené osudy, nádherne prepracované. Ukazuje, že aj vojaci sú obyčajní ľudia. A vo vojne trpia najviac práve tí nevinní.

kaja.marik
25.12.2014 4 z 5

Přesně naopak co Hory: knížka mě hned chytla, ale třetí díl (v Itálii) už mě moc nebavil. Každopádně, prima počtení. Hlavnímu hrdinovi nějak vše vychází aníž by ho gestapo podezřívalo. U některých knih podobně laděný děj čtenáři kritizují jako příběh který není uvěřitelný, ale mě to nevadí ani trochu.

Hory
23.10.2013 5 z 5

Z počátku jsem se trošku dýl dostával do děje. O to víc mě pak ale pohltil a knížka se četla jedním dechem. Za mě téhle knížce palec nahoru!

MadlaBo
17.03.2013 5 z 5

Vynikající dokumentární kniha i její další poválečný díl "Velká hra pokračuje", který jsem získala náhodně teprve v r. 2012. Ani ten
mě nezklamal, i ten je výborný. Vynikající je i filmové zpracování se Štefanem Kvietikem v hlavní roli. Rozvědčík Hončarenko (baron Heinrich von Goldring) měl štěstí, že jako jeden z tisíců nebyl odhalen a přežil. Další slavný rozvědčík ("špion") doktor Richard Sorge takové štěstí neměl, Japonci ho popravili. Čest jeho památce.

LenaDonan
06.09.2012 5 z 5

Čo strana, to ďalšia zo slovných periel. Rozsiahly román plný odvahy, patriotizmu, záškodnickej roboty (veľmi kvalitnej ;-) a nevídanej múdrosti. Možno trošku tendenčný, na niektorých miestach, ale v tomto prípade to absolútne nevadilo. Ďalším plusom je, že takou beletristickou, neencyklopedistickou formou sa dá čo-to dozvedieť o druhej svetovej vojne.
Ja vlastne nemám, čo vytknúť. Charakter hlavnej postavy mi neskutočne imponoval, zaslúžil si môj obdiv. Ostatní ľudia, objavujúci sa na stranách - tých teda bolo - neboli sfušované.
Autor namiešal brilatný, historicky presný, špionážny koktail.
PS: Príbeh síce má pokračovanie (celkovo 3 časti), ale prvý román sa skončil uzavreto, tým pádom nezaväzuje čitateľa siahať po ďalších častiach.

vitavita
31.05.2012 4 z 5

Připomínka k MARWINovi - Velká hra vyšla poprvé v roce 1957 a S nasazením života v roce 1969, tak ...

maryzka
08.05.2012 3 z 5

to je kniha, kterou jsem četla díky filmu.

Faustov
26.04.2012 5 z 5

Výborně napsaná kniha. A kdysi byl podle ní natočený slovenskou televizi třídilný seriál,který nedávno opakovali na televizi ST1. Pokud bude možnost shlédnout tak doporučují.

vitavita
11.03.2012 4 z 5

Výborná kniha.
Před lety natočila Slovenská televize seriál - byl velmi úspěšný. V naší televizi ho nedávali aspoň 20 let.

Pavelpi
05.01.2011 5 z 5

Celkem čtivá kniha,ale některé scény mi připadají nepravděpodobné ( setkání s partyzány nebo osvobození sestřenice Moniky ).Přesto všechno se mi kniha líbí.