Velká encyklopedie Ericha von Dänikena

Velká encyklopedie Ericha von Dänikena https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66414/mid_velka-encyklopedie-ericha-von-danik-RRs-66414.jpg 4 10 1

Encyklopedie paleoastronautiky, oboru, který prosazuje víru v kontakty starých civilizací s mimozemšťany. V šedesátých letech dvacátého století přišel švýcarský hoteliér Erich von Däniken s teorií, že mnohé zajímavé skutečnosti, které v kulturách starých pozemských civilizací objevuje moderní věda, aniž by je dokázala jednoznačně vysvětlit, jsou památkou na návštěvy mimozemšťanů, kteří v oněch dobách zřejmě s velkou oblibou navštěvovali naši planetu. Původně čistě populární Dänikenovy knihy získaly časem široký okruh přívrženců, jejichž sebevědomí stále rostlo a v současnosti je v souvislosti s touto teorií jejími stoupenci sice opatrně, ale stále hlasitěji skloňováno slovo "věda". Svůj obor nazvali paleoastronautika a odtud byl jen krůček k vydání "seriózní" encyklopedie. Encyklopedie Ericha von Dänikena obsahuje 1500 hesel, věcných i osobních, a shrnuje v podstatě názory "Dänikenistů" na rozličné historické události, archeologické záhady apod. Hesla jsou zpracována přehledně a srozumitelně, kniha je přínosem nejen pro ty, kteří uvedeným teoriím bezvýhradně věří, ale pro každého, koho tato tématika zajímá.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , NS Svoboda

Die grosse Erich vod Däniken Enzyklopädie , 2004

Terva
19.04.2015 5 z 5

Ulrich Dopatka napsal již druhou encyklopedii, která je zaměřena na práci a život Ericha von Dänikena.
Mistr přes mistry v otázkách archeoastrologie a života mimozemských ras na naší planetě.
Je to jen výčet knich, článků a fotek ze kterých Erich čerpal za posledních deset let.
Jeden citátek o kterém si možná budete myslet, že nepatří do této knihy - ale věřte.

To, co se děje dnes, co plní titulky novin, to nás zneklidňuje, co se stalo předevčírem, už nás nerozčiluje.

2010  82%Velká encyklopedie Ericha von Dänikena
1999  100%Velká encyklopedie Ericha von Dänikena - Fantastické perspektivy lidstva