Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502945/bmid_velitel-tanku-vzpominky-fascinujici-JwH-502945.jpg 4 6 3

Bill Close prožil válku pozoruhodným způsobem. Od obrany Calais v roce 1940 až po porážku Německa v květnu 1945, sloužil jako velitel tanku v Královském tankovém pluku - a přežil. Jedenáctkrát dostal jeho tank zásah nepřátelskou palbou a on se pokaždé zachránil. Často jen převzal velení jiného tanku a pokračoval v boji. Třikrát byl raněn. Konce války se dočkal jako jeden z nejzkušenějších a nejvynalézavějších britských tankových velitelů a své bojové zážitky později barvitě vylíčil. Jeho kniha není jen mimořádnou autobiografií, nýbrž také přesvědčivým vyprávěním o pozoruhodných výkonech Královského tankového pluku v průběhu celé druhé světové války. Jako záznamu každodenních situací, s nimiž se musely vyrovnávat posádky tanků před více než pětasedmdesáti lety - podmínek, kterým musely čelit, a bitev, v nichž za těchto podmínek musely bojovat -, se jí jen máloco může vyrovnat.... celý text

Literatura faktu Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , Víkend

Tank Commander: From the Fall of France to the Defeat of Germany: The Memoirs of Bill Close , 2013

Pan_Skala
13.04.2024 4 z 5

Dobré vzpomínky tankového velitele, které mne překvapili jistou vojenskou stručností. Na druhou stranu se to dobře čte a má to příjemné tempo. Nejste zavaleni nějakým extra složitým popisem bitev, kterých se autor zúčastnil. Takže za mne oproti jiným autobiografiím to je velký plus.

Yossarian22
07.01.2024 3 z 5

Velitel tanku je zajímavá kniha , můj problém s ní je že většina bojů je odbytá tak že autor řekne ,, no v řecku jsme bojovali tři týdny pak dva měsíce v lybii a nakonec nás poslali do káhiry " ale zase je to docela autentické

certchlup
23.11.2022 4 z 5

Překlad nic moc, ale vzpomínky tankisty rozhodně pozoruhodné. Navíc napsané stručnou a neobtěžující formou. Časté zmínky o vaření čaje v průběhu bojů působí dost zábavně, i když to tak asi nebylo zamýšleno.

tanky západní fronta (2. světová válka) vojenští velitelé

Autorovy knížky

Bill Close
britská
2022  73%Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry

Kniha Velitel tanku: Vzpomínky fascinujícího a uznávaného velitele britské tankové eskadry je v