Veliký život Pána a Spasitele našeho Krista Ježíše a jeho nejsvětější a nejmilejší matky Marie Panny https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70155/veliky-zivot-pana-a--70155.jpg 4 2 1

Kniha kapucína Martina z Kochemu (1634–1712), která bývá někdy označována za jediný český barokní román, působila na celé generace lidových čtenářů, formovala jejich myšlení a hodnotové systémy, dávala impulzy pro nejrůznější podoby a formy lidové zbožnosti a ovlivňovala podobu některých her lidového divadla. Dílo vzniklo v německé verzi v 70. letech 17. století a u našich předků mělo obrovský úspěch; do češtiny jej přeložil kapucín Edelbert Nymburský v 90. letech téhož století z první dnes již v podstatě nedostupné originální verze. Spis představuje mimořádně důležitou spojnici mezi německou, českou a maďarskou raně novověkou venkovskou a maloměstskou společností. Do přelomu 19. a 20. století vyšel v desítkách vydání, ale jeho moderní kritická edice vychází poprvé. Edičně upravili Miloš Sládek, Lucie Peisertová a Tomáš Breň; autoři předmluv Lucie Hučínová a Miloš Sládek.... celý text

franco821
07.03.2019

Tuto knihhu mám. Je vydaná v roce 1759.

Martin z Kochemu
německá, 1634 - 1712
2007  80%Veliký život Pána a Spasitele našeho Krista Ježíše a jeho nejsvětější a nejmilejší matky Marie Panny
2013  94%Výklad nejdražší oběti Mše svaté

Kniha Veliký život Pána a Spasitele našeho Krista Ježíše a jeho nejsvětější a nejmilejší matky Marie Panny je v