Velikonoční týden

Velikonoční týden https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140111/velikonocni-tyden-140111.jpg 4 6 3

Závažné románové dílo zobrazuje život francouzské společnosti v prvních dnech Napoleonova návratu z Elby. Ve sledu rušných scén odehrávajících se v Paříži i v provinciích je na osudech románových hrdinů a v přímé spojitosti s dnešními poměry vylíčen myšlenkový kvas doby a osudové rozhodování mezi silami včerejška a zítřka. 3. vydání... celý text

petr_
24.09.2023 2 z 5

Kniha je zajímavá tím, že popisuje politickou atmosféru ve Francii v době, kdy se vrátil Napoleon z Elby. Jsou tam zajímavé postřehy o loajalitě armády a obyvatelstva k Ludvíkovi VIII, a jak se měnila během jeho odchodu z Francie. Je to takový kaleidoskop příhod, které zobrazují atmosféru této doby.
Problém je, že se jedná o téměř nečitelný galimatyáš, při kterém musí mít čtenář hodně trpělivosti vše dočíst do konce. Osobně si myslím, že kdyby autor napsal soubor povídek na toto téma, bylo by to zajímavější.

Dédečko75
07.05.2021 4 z 5

Docela mě bavila, občas se mi zdálo že autor odskakoval z daného tématu, ale v celku dobrá kniha

Marbo
15.01.2016 3 z 5

Tak trochu jiný historický román. Kulisy a zasezení románu mně zaujaly na první dobrou, přesto zůstává určitá pachuť, kniha selhává tam kde asi měla být nejsilnější a sice v autorových prolukách, v niž vyjadřuje své názory na politiku, společnost a své osobní prožitky. Ne že by nezaujaly, ale působí rušivě a vždy jsem se těšil až se navrátí k ději.

Louis Aragon
francouzská, 1897 - 1982