Velikáni naší kopané

Velikáni naší kopané https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66677/velikani-nasi-kopane-66677.jpg 5 5 3

Kniha vydaná k sedmdesátým narozeninám československého fotbalu přináší medailonky jeho 20 největších osobností. Kniha čtenáře nezahlcuje statistikami, ale čtivým vyprávěním přibližuje životy jednotlivých hvězd. V seznamu velikánů samozřejmě nemohou chybět Josef Bican či Josef Masopust, publikace ale zkoumá osudy i fotbalových pionýrů z 18. století.... celý text

Luigi1
14.10.2020 5 z 5

V této knize je vše o našich fotbalových osobnostech.S některými jsem se osobně setkal nebo proti nim chytal.Některé ještě aktivně kopali tak jsem proti nim se snažil vytáhnout.S některými jsem se setkal při různých srandamačích třeba jen poločas.Je to klenot tato kniha.

RoBertino27
11.10.2020 5 z 5

Průřez historií naší kopané, počínaje Koškem, přes Baumruka, Piláta, Fivébra, Jandu-Očka, Peška-Káďu, Pernera, Puče, Burgra, Ženíška, Pláničku, Košťálka, Nejedlého, až k novější generaci Bicana, Hledíka, Pluskala, Masopusta, L. Nováka, Popluhára a Kvašňáka. Nejde o klasické životopisy, ale různé příhody a příběhy, zachycující to podstatné na tom kterém hráči.

vlastimil577
16.03.2019 5 z 5

Moc pěkné vzpomínky. Pamatuji když mě otec o těchto hráčích vyprávěl. Snad proto jsem i já k fotbalu našel cestu !!

Autoři knihy

Stanislav Sigmund
česká, 1921 - 1988
František Žemla
česká, 1919

Kniha Velikáni naší kopané je v