Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila

Že byl Karel IV. velký panovník a nechal postavit kamenný most v Praze, ví každé nemluvně. Ale tohle víte??? • V mládí byl pěkné kvítko – rád chodil v přestrojení, vyhledával dobrodružství a nikdy se nenechal zajmout – to raději utekl. • Měl nemanželského syna! • Nechal toho postavit a vybudovat mnohem víc než Karlův most a Karlovu univerzitu – třeba Máchovo jezero, 9 dalších univerzit, několik hradů, říční přístav v Litoměřicích atd., atd., atd… Druhý díl série popisující naše velikány tak, jak je neznáte. Čeká vás plno pikantních zajímavostí, vtipných komentáru a komiksových ilustrací. Průvodci vám budou rytíř a básník Smil Flaška z Pardubic a opat Jan Neplach – historické postavy, které krále Karla IV. zažily. A dvě „laskavé čtenárky“, které kladou všetečné otázky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294710/karel-iv-ocima-opata-neplacha-a-ryt-Vp8-294710.jpg 4.913

Velikáni do kapsy (2.)

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

freelex

Stručný životopis se spoustou vtipných doplňujících ilustrací, dá se to přečíst za odpoledne, je to doslova letem-světem. Ačkoli se kniha tváří jako publikace určená teenagerům, můžu s jistotou říci, že neurazí ani starší čtenáře.

martinstefko
13.12.2016

Publikace je pro osvěžení klasického a nudného dějinného výkladu zajímavou alternativou, kterou mohu doporučit. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1327-velikani-do-kapsy-2-karel-iv-ocima.html

SBH
22.07.2016

Sladká malina na jedno odpoledne, což je škoda. Vtěsnat tak bohatý a významný životopis do 135-ti stránek je prakticky nemožné. Na druhou stranu mě tato jednohubka přiměla uvažovat o četbě obsáhlejšího životopisu. Super, super, super, až na drobné zvláštnosti. Rytíř Smil byl levák (dle obrázku na str. 14)? Čechy se dají přejít za tři dny ostré chůze? (Kolik km za den asi Piccolomini ušel?) Takže vlastně jedna jediná, zato obří výtka - chtělo to dvakrát objemnější knihu.
Pište dál, pane Němečku!

jarmik
28.05.2016

Četba mě vzala za srdce nejvíc v samém závěru. Autorovi se myslím obzvláště vydařil popis konce života: p. Karel IV. se v pokročilém věku vydává na překvapivou výpravu do Francie, kde hovoří v soukromí s příbuznými své první manželky (kterou měl patrně celý život rád, byť v zájmu dynastie se znovu a znovu ženil až do celkem vysokého věku), vrací se do Prahy a následně umírá.

Tomáš Němeček

Tomáš Němeček