Veganská kuchyně

Veganská kuchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248452/veganska-kuchyne-248452.jpg 4 7 1

Pokud přemýšlíte o tom, že byste se stali vegany, ale nejste si jistí, jak začít, pak je tato kniha pro vás ta pravá. Chcete-li přejít na rostlinnou stravu anebo jenom vyzkoušet nový stravovací styl bude pro vás tato kuchařka skvělým průvodcem. Autorka Joni Marie Newman a odbornice na výživu Geriie Lynn Adams vás s lehkostí provedou všemi "jak a proč" přechodu na veganský styl - od toho jaké potraviny jíst, přes ty, kterým se vyhnout až po jednoduché a zároveň lahodné recepty. Uvidíte, že zdravý a soucitný životní styl neznamená, že musíte přinést nějaké oběti - naopak, seznámíte se s potravinami, které jste možná ještě neochutnali a zjistíte, že se z nich dají vykouzlit hotové zázraky. Například šlavějové ravioli, pořádný veganský burger, ořiškovo ovocné palačinky nebo karamel z vlašských ořechů. Prostě vše, co potřebujete vědět o rostlinné stravě a veganském životním stylu najdete v této publikaci a to včetně několika vzorových menu, kterými si zpestříte celý den.... celý text

Salusia
24.06.2020

Zajímavá knížka, která obsahuje 8 kapitol:
1. kapitola „Udělejte to pro své zdraví“
2. kapitola „Udělejte to pro životní prostředí“
3. kapitola „Udělejte to pro svoji peněženku“
4. kapitola „Udělejte to pro zvířata“
5. kapitola „Zásoby pro veganskou kuchyni“
6. kapitola - Recepty (snídaně, polévky a chilli, saláty a sendviče, chuťovky a přílohy, dressingy a omáčky a dezerty)
7. kapitola: obsahuje vzorové menu a jídelní plány pro ty, kteří to s přechodem na rostlinnou stravu myslí vážně
8. kapitola popisuje různé aspekty veganství, upozorňuje i na možné negativní reakce okolí a nabízí návod, jak se s nimi vyrovnat.
Ještě bych upozornila na to, že některé ingredience v receptech, u nás běžně neseženete.