Vedeli ste? Anatómia človeka - otázky a odpovede, ktoré Vás zaskočia

Vedeli ste? Anatómia človeka - otázky a odpovede, ktoré Vás zaskočia https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508632/bmid_vedeli-ste-anatomia-cloveka-otazky--vWQ-508632.jpg 4 1 1

Môže sa človek samovznietiť? Aké rýchle je kýchnutie? Bez koľkých orgánov môžete žiť? Myslíte si, že o najprepracovanejšom stroji na svete - o ľudskom tele, už viete úplne všetko a nič vás neprekvapí? Z tejto knihy budete určite šokovaní, posunie vás vpred odpoveďami na otázky, ktoré by ste si inak ani nepoložili. Ak vás zaujímajú hlavolamy a pýtate sa, či naozaj môžete zošedivieť zo strachu, alebo či sa môže ľudský mozog kapacitne naplniť, začnite listovať. Na konci každej kapitoly nájdete kvíz, ktorý overí vaše vedomosti, takže kurióznymi znalosťami o ľudskom tele ohúrite priateľov i rodinu.... celý text

Literatura naučná Zdraví Encyklopedie
Vydáno: , Ikar (SK)

Who knew? Human anatomy , 2019

Eeve
05.01.2023 4 z 5

Táto kniha ma zaujala v knižnici, keď som sa len tak prehrabávala poličkami. Rada sa dozvedám nové infošky nie len o ľudskom tele, takže som neváhala.
Obsahuje množstvo otázok či mýtov, o ktorých sme často počúvali, a ich vysvetlenie. Kvitujem taký ten priateľský, miestami až vtipný štýl písania, jednoducho a zároveň profesionálne podané vysvetlenia, ktoré človek bez problémov pochopí. Na druhej strane však valná väčšina týchto "otázok", resp. skôr odpovedí, mi bola už dávnejšie dobre známa, a teda som sa z knihy nedozvedela toľko, koľko som čakala :)
Po každej sérii otázok nám autori ešte predstavujú menší testík, aby si overili vedomosti nami získané, avšak uspeli by ste v nich jedine, ak ste sa tieto infošky rozhodli namemorovať, nakoľko sa pýtajú dosť po podrobnostiach či konkrétnych číslach, takže tieto testy sú viac-menej zbytočné.
Každopádne sa jedná o zaujímavú četbu, našla som si niekoľko informácií, ktoré ma naozaj zaujali a rozšírili moje vedomosti, čiže prečo nie :)