Vědecké kladivo 2: Jak fungují věci kolem nás

Vědecké kladivo 2: Jak fungují věci kolem nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501140/bmid_vedecke-kladivo-2-jak-funguji-veci--fax-501140.png 4 3 2

Proč je moč žlutá, proč kočky předou, jak ničivý by byl dopad asteroidu a proč nás pálivá jídla pálí – to jsou jen některé z věcí, kterým se vloger a youtuber Martin Rota věnuje už dlouhé roky nejen na svém populárním kanále. V knižní verzi najdete to nejzajímavější z jeho obsahu: od fungování lidského těla až po otázky moderní fyziky. Čekají na vás jasné a vědecky podložené odpovědi i na nová témata, kterými se youtuber na svém kanále nezabýval.... celý text

vilem5978
25.04.2023 5 z 5

Vědecké kladivo hezky pokračuje na znalostech z jedničky. Kniha je hezky animovaná.

ArkAngel
31.12.2022 3 z 5

Tak mi dal brácha do ruky i druhou knihu Vědeckého kladiva, která opět obsahuje řadu faktů doplněných vlastními ilustracemi (tentokrát lepšími) Martina Roty. Pro děti i dospělé to tak může přinést spoustu zajímavého k věcem, které mohli i nemuseli vědět. Menším mínusem je, že kniha víceméně každou chvíli říká, že o tom nebo tom mluvil první díl, čímž na vás v podstatě co pár stran vyskakuje promo na jedničku, pokud jste jí nečetli. Přitom se nejedná o prózu, kdy vám může neznalost prvního dílu uškodit, ale akorát různá fakta o světě, přírodě a lidech.

pro děti věda

Martin Rota