Věčný Bojovník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Věčný Bojovník, Šampion lidstva, putuje prostorem a časem mezi mnoha říšemi Mnohovesmíru. Neustále povoláván na obranu Rovnováhy, proti Chaosu, který se po věky snaží zničit Řád. V mnoha vtěleních se vrací smrtelník John Daker, Londýňan z konce 20. století, aby vždy znovu a znovu stál na straně Dobra, ať už má jakoukoli podobu. Země, jeho rodná planeta, je někdy rájem a někdy ledovou pustinou, a on sám je vůdcem mnoha armád, mstitelem i milencem. Svou největší lásku, Eldrenku Ermizhad, tisíckrát nachází a ztrácí stejně jako klid a mír v duši. Dokonalý odpočinek mu však dopřán není......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7342/vecny-bojovnik-aEb-7342.jpg 4.113
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

The Eternal Champion, 1970

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Věčný Bojovník

Přidat komentář
toni-az
28.03.2020

Řemeslně napsané celkem slušně, nicméně lze knihu považovat přinejlepším za tuctovou fantasy. Možná kdybych četl před 20 lety, měl bych jiný názor. Dnes otravná nuda, do níž jsem se musel vyloženě nutit, přesycený pseudofilozofickými bláboly. Nesnesitelné stále se opakující sebelítostné výlevy a opakování tisíců jmen předchozích inkarnací. Na jména je Moorcock zjevně expert, vymyslel jich mraky, ale zapamatovat se dal snad jen Von Beck.

Jediné, co mohu vyzdvihnout, je celkem pěkný jazyk, otázkou je, zda je to autorem nebo překladem, který je nad míru kvalitní. Holt stará škola.

Plague
23.09.2017

Na věčného bojovníka jsem se chystal dlouhou dobu. Mám hodně rád Elrica, Hawkmoona i Coruma - jednotlivé inkarnace Věčného bojovníka a hlavní hrdiny autorových knižních sérií - mrzí mě, že chybí tolik děl přeložených do Češtiny.
Ústřední postavou knihy je (překvapivě) postava Večného bojovníka, či Šampiona lidstva. Moorcock přestavuje hrdinu, který cestuje napříč mnohovesmírem (prostorem a časem) a svádí jednu bitvu za druhou ve jménu lidstva a spravedlnosti - což nebývá vždy totéž. Jméno a fyzická podoba se mění dle aktuálního prostředí – nejprve je Johnem Dakerem – znuděným londýňanem 20.stol, pak je Erekosem, středověkým rytířem a jindy zas Ulrikem Skarsolem hrdinným vikingem. Duše ale patří jediné bytosti, která je znavená nekonečnými boji ve válkách, jejichž součástí se necítí a nechce být. Jediné, po čem nakonec touží je klid a mír a možnost žít po boku své milované. V průběhu jeho dobrodružství se Věčný bojovník několikrát zamýšlí nad paradoxem, že jako nudný Daker toužil po dobrodružství a jako Šampion lidstva touží po tom, být zase Johnem Dakerem. Snaží se bojovat ze všech sil, aby zmařil plány Osudu, jehož loutkou se cítí být. Osud jej však vždycky dostihne a ať chce nebo ne, dojde k cíli, který mu byl předem vytyčen. Doporučuji