Večeře u mahárádži a jiné povídky

Večeře u mahárádži a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34579/vecere-u-maharadzi-a-jine-povidky-34579.jpg 4 24 3

Devatenáct povídek s hororovou nebo tragikomickou pointou vypráví o lásce, naději a smrti. Hořce poetické texty, vzniklé v rozmezí patnácti let, jsou dokladem mimořádného talentu autora, který na sebe již upoutal pozornost jako filmový režisér. Ne každý je dokáže číst, protože provokují, jsou absurdní, vytvářejí napětí tam, kde bychom chtěli spíše nalézat úlevu.... celý text

Kopta
27.01.2022 3 z 5

Všemožné povídky všech možných žánrů prokazující Chaunův um v poli vypravěčství, jelikož jiný zatím asi nemohu konstruktivně komentovat. Nějaké povídky jasně zřetelné, s dobrou pointou a vtipné. Jiné zase plytké a nijaké. Tak už to bývá. Na české poměry až neuvěřitelně originální a milé dílo, které už má ale za sebou desítky let. A je to škoda.

vladka321
05.11.2021 5 z 5

S chutí jsem v knihovně sáhla po útlé knížečce s povídkami Igora Chauna a obsah mě nezklamal. Povídky jsou dlouhé tak akorát, abych si je mohla přečíst i vícekrát a ony dolehly přesně do toho koutku mozku, kam mají a vyvolaly přesně ten zvláštní pocit tajemna a provokace. Líbí se mi sloh, jazyk i forma jimiž jsou povídky psané. Doporučuji :-)

WEIL
26.06.2011 3 z 5

Povídky mi připadají moc vykonstruované.
Napsané je to hezky, ale cosi mi u těch povídek schází, čím bych se ztotožnil.