Vítr z hor

Vítr z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421394/bmid_vitr-z-hor-jHQ-421394.png 3 92 88

Ve válce s Příšerou série

1. díl

Do poklidného Taarského království vtrhli Ságové, uctívači kultu Temnoty, spolu s armádami nelidských chortojů, divokých horských opic posedlých démony. S armádou stvůr se Ságům podařilo podmanit si celý Taar a usednout na trůnu, poté rozpoutali válku i se všemi okolními zeměmi. V Jižním království žije Jon-thar Lovec, jeden ze synů lovce žijícího v horách. Jon i jeho bratři museli odejít do války proti armádám příšer. Temnota postupně vzala Jonovi všechno. Připravila ho o bratry, rodiče, první lásku, svobodu. Ukradla mu život v těch nejkrásnějších letech, na prahu dospělosti, nasadila mu okovy a na dlouhých osm let ho uvrhla do otroctví v Taaru. Jednoho dne se mu podaří uprchnout. A zde začíná jeho pouť. Pouť za svobodou a odplatou. Pouť za nalezením nové lásky a nového života... Romanticko-hrdinský fantasy příběh.... celý text

AriaLovesBooks
26.03.2021 3 z 5

Tato kniha mi byla zaslána samotným autorem a jsem za to moc ráda. :-) Jedná se o e-knihu, takže jsem chvíli váhala, jestli si ji budu chtít přečíst. Osobně mám s e-knihami problém, nejsem zkrátka zvyklá číst knihu z displeje nějakého zařízení. Ale po přečtení anotace jsem začala být zvědavá a dost mě zaujala, tak jsem se nakonec rozhodla, že si knihu přečtu.

I přesto, že jsem ji četla opravdu dlouho (asi od listopadu :-D), tak se mi skutečně líbila. Nejdříve jsem sice měla problém se začíst, ale jakmile jsem se do příběhu dostala, stala jsem se součástí neskutečného dobrodružství v nemilosrdném Taaru. Vše bylo dobře vykreslené, děj byl velice zajímavý a místy svižný. Přibližně v polovině příběhu jsem začala všechno v této knize více prožívat, už jen kvůli té krutosti a nespravedlnosti, která v tomto světě panovala.

Občas jsem v knize narazila na pasáže, které se četly hůře než jiné, a to kvůli volbě slov. Nebylo to však časté, takže to zas tak moc nevadilo. Tato fantasy sice není ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale rozhodně patří mezi ty lepší od nějakého českého autora.

"Vítr z hor" bych doporučila lidem, kteří si rádi přečtou knihy od méně známých autorů a také těm, kteří milují fantasy.

Jeanny
15.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Chtěla bych poděkovat autorovi za poskytnutí knihy k přečtení. :-)
Co se mi na knize velice líbilo - byla čtivá, napínavá. Příběh byl fajn. Co bych trošku vylepšila - láska mezi hlavními hrdiny byla tak nějak ,,najednou". Na mě to bylo moc rychle, přišlo mi to trochu zvláštní, tak moc silná láska takhle z ničeho nic. Nechtěla bych říct, že mě zklamal konec to ne, dosáhl svého cíle. Spíš doufám, že budou další díly, jak to bylo dál, válka proti Saagům.
Co oceňuji - vlastní vymyšlený svět. Výborné a originální!
Poznámka na konec - lidi se zde vyjadřují o přílišné krutosti. Bylo to občas velice drsné, ale neřekla bych, že to bylo tolik špatně. Není na to každý, ale podle mě to tam pasuje, abychom pochopili podstatu zla.
Děkuji a těším se na další díly. :-)
Přeji hodně štěstí.

knizninadsenec
09.03.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil, dobře se četl, těžko jsem od něj odtrhávala oči, když už jsem se do příběhu / čtení ponořila.

Krutost otroctví, boj proti zlým příšerám a zlých / špatných lidech, o válce, o svobodě, ale také lásce, krutosti lidí, uctívání temnoty a svět, ve kterém byste nechtěli žít.

Přesto všechno, že místy je příběh hodně krutý, je velmi čtivý a upoutá. Hlavní postavy jsou zajímavé a líbilo se mi, že se příběh střídá ve vyprávění z pohledu několika z nich.
Velmi emotivní a silný příběh.

Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst a moc za ni děkuji autorovi Andy Wildwoodovi. Bylo to příjemné čtení.

Micha.ela
04.03.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velmi dobře. Škoda, že se autor vracel k vysvětlování předešlých událostí, protože to knihu zbytečně brzdilo. Některé části na mě byli moc krvavé a surové, ale to je můj problém, mám raději jemnější styl psaní :-) Autora chválím a jestli bude pokračování ráda si ho přečtu.

tygřík2
01.03.2021 3 z 5

Děkuji autorovi/autorce za poskytnutí knihy k přečtení. Požádal/požádala mne také, abych k ní napsala pár slov. Dobře, řekl/řekla jste si o to:-))
Kniha se četla lehce. Dobře promyšlený příběh napsán pěknou češtinou. Popisy jsou krásné, někdy až plastické, místy jsem viděla krajinu v HD. Ubrala bych na mnohokrát opakovaných zoceleních a několikerém omílání minulosti hrdinů a jejich přemítání. Raději bych, aby jejich duševní pochody a povahy vyplývaly více z jejich činů a dialogů. ( A když už jsme u dialogů, nenechávejte, prosím, křupany a nízké zlotřilce mluvící slangem a argotem používat slova jako zde a nyní.) Takto mi místy připadalo, že čtu výtah z knihy, ne knihu samotnou.
Milý autore/milá autorko, máte velký talent, vládnete krásným jazykem, máte styl. Vaše prvotina je diamant, který ještě potřebuje tu a tam vybrousit, aby se zajiskřil v celé své kráse. Zaslouží si to. Věřím, že to zvládnete a do budoucna Vám držím palce!

bubble86
14.02.2021 4 z 5

Příběh Yany a Jona mě bavil od začátku do konce. Knížka je zajímavá a čtivá. Styl psaní mi vyhovuje, malinko bych zmírnila detailní popisy krvavých scén, občas byli až moc brutální. Těším se na druhý díl

kaliopka
13.02.2021 3 z 5

Chtěla bych poděkovat autorovi za možnost si přečíst knihu a i přesto že čtu jiný druh knih tak se mi Vítr z hor četl pěkně ,kniha byla obsahově zajímavá.

Jess106
08.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem jako mnoho dalších recenzentů dostala k tomu, abych o ní napsala svůj názor. Hned ze začátku knihy mi bylo jasné,že nejsem autorova cílová skupina, řekla bych, že kniha bude spíš bavit puberťáky. Hlavním důvodem jsou idealistické hlavni postavy dokonaleho hrdiny, nadherne lovkyně a jejich trochu moc sladoucka láska. Na druhou stranu musím říct, že bych si druhý díl nejspíš přečetla jakmile bych dostala chut na nejakou oddechovku. Kniha trochu nestastne zacina a pusobi neprokousatelne, kdyz ctenar vydrzi tak dostane za odmenu docela dynamicky pribeh. Nejvic me u knihy nastve spatny zaver, ale tady se to ke konci neustale zlepsovalo a nalakalo me to k dalsimu cteni. Celkove hodnotím pozitivně. Myslím, že autor má potencial napsat spoustu dobrych knih.

KáťaM.
29.01.2021 1 z 5

Autor mě na podzim požádal, abych si jeho knihu přečetla a napsala k ní tady své dojmy, jinak bych to v tomto případě volila asi soukromě. V prvé řadě se omlouvám, že jsem se ke knize dostala až teď, během podzimu jsem neměla na tento žánr chuť, tak jsem si počkala na zimní dny... Odkud začít, autor vytvořil svůj fantasy svět, který by byl poměrně zajímavý, kdyby v něm nežily tak průsvitné postavy. To mi vadilo asi ze všeho nejvíc, jak všechny postavy byly černobílé, buď kladné nebo negativní, nic mezi, proto jsem vlastně od začátku tušila, jaké budou jejich osudy a nemýlila jsem se, za celou dobu nepřišel žádný překvapivý moment. Autor pěkně popsal prostředí, ale na můj vkus byl až příliš popisný vzhledem k jednoduchému (až plytkému) příběhu, který jsem si přečetla, děj by se klidně vešel do poloviny rozsahu. Autorovi bych poradila, aby nezacházel do extrémů - všechny postavy měly buď nejpřísnější rodiče nebo nejtvrdší dětství, všechno se hemžilo nej, to bylo moc velké klišé. K největším rozporům, které jsem vnímala: Trochu jsem se pozastavila nad tím, jak se hlavní hrdinka do svého milého zamilovala ve chvíli, kdy byl zbitý a ani ještě neotevřel oko, další rozpor jsem pozorovala v tom, že postavy žijí týdny v jeskyni, a přestože to byla láska na první pohled, milostný styk přijde až po takové době... Rozčilovala jsem se nad tím, jak banda přírodních hrdinů bojuje s nedostatkem vody, když autor líčí, jak jsou dny deštivé, nebo že nemohou takovou dobu najít sever. Hlavní hrdina Jon je sice zbitý, se zbytky sil a hned na to se vypořádá s bandou vojáků. Trochu jsem nepochopila, proč Jona jeho společníci tak respektují, nebylo popsáno, čím si je získal, proč ho následovali, jak se stal velkým vůdcem. Postrádala jsem i bližší informace o životě společníků Jona ve chvíli, kdy se hrdinové nacházeli v zotročené zemi. Dobrota hlavní hrdinky Ya-ny hraničila až s naivitou, čekala jsem trochu vášně v jistím klíčovém okamžiku asi uprostřed knihy. Zcestné mi přišlo i příliš krásné první milování a celkově popis všech sexuálních scén a následky, které tyto scény (ne)zanechaly na hlavních hrdinech. Vyzdvihla bych asi to, že text byl poměrně bez chyb (upozornila bych na divné obraty jako "strašný strach," který se opakoval nebo chlap, který se hihňá. Pěkná byla i úvodní ilustrace. Je mi líto, že mě kniha nezaujala a nemohla jsem napsat pozitivnější hodnocení, jsem ráda, když tu vidím, že si našla své čtenáře.

Katri
26.01.2021 4 z 5

Na úvod bych chtěla poděkovat autorovi za poskytnutí knihy a popřát mu mnoho štěstí při další tvorbě.
A teď už k příběhu - nestává se mi často, že bych měla takový problém napsat souvislý text týkající se hodnocení nějakého příběhu. Když jsem se do knihy pustila, jako první mě napadlo, že autor má mnohdy podobné vnímání jako já. Tím pádem se mi hned četlo o něco lépe. Na druhou stranu mi ale po chvíli začalo připadat, že kniha obsahuje zbytečně mnoho podrobností a popisů, které zdržují děj. Ačkoliv byly tyto popisy velmi detailní a zdařilé, já osobně bych jich ubrala, neboť mi připadalo (hlavně v první třetině knihy), že hrozně dlouho trvá, než se děj někam posune. Místo nich bych přidala více přímé řeči.

Co se týče stylu psaní, ten mi víceméně vyhovoval, vytkla bych pouze přílišné používání nedokončených výpovědí (...), neboť to na můj vkus působilo jako rušivý element.

Postavy mi připadaly zajímavé, možná bych se o něco více věnovala jejich psychologii. Místy mi připadalo, že jsou až příliš "černobílé." Nicméně mi hrdinové byli sympatičtí a fandila jsem jim.

Trošku mě zarazila milostná linka. Možná je to tím, že tuto sféru ženy a muži vnímají trochu jinak, ale připadalo mi, že se to všechno seběhlo tak nějak "bez rozjezdu a rychle." Osobně bych preferovala ještě nějaký předvoj, oťukávání, takové to pomalejší zamilování. Pak by mě příběh zasáhl více. Takto jsem měla pocit, že romantika, která byla v hojné míře vkládána do myšlenek a rozhovorů, by se dala lépe využít právě v těch začátcích, aby jí potom nebylo tolik najednou. Chápu ale, že to je můj subjektivní názor, který se vůbec nemusí shodovat s názorem většiny. :)

Co mě naprosto nadchlo, byl nápad s božstvem. To bylo geniální. Díky tomu mi příběh připadal originálnější, fantastičtější a zkrátka "hlubší."

Naturalistické scény mi nevadily, jen bych jich na pár místech ubrala, aby to nebyl jeden velký krvavý řetězec. Místo nich bych přidala více okamžiků překvapení a nečekaných zvratů, neboť ty mi tam mnohdy chyběly.

Když to celkově shrnu - příběh byl originální, čtivý, zajímavý a rozhodně mě upoutal. A vzhledem k tomu, že se jedná o autorovu prvotinu, uznávám, že mě kniha opravdu mile překvapila.
Věřím, že se příběh dostane ke spoustě nadšených čtenářů a rozšíří se mezi větší spektrum lidí, neboť si myslím, že si to Vítr z hor rozhodně zaslouží.

Na závěr bych už jen dodala, že pokud je zde někdo, kdo váhá, jestli se do čtení pustit, radila bych do toho jít. Stojí to za to.

zelenoockaa
24.01.2021 4 z 5

Moc děkuji za poskytnutí knihy k přečtení. Na prvotinu opravdu super. Kniha se četla dobře, měla hlavu a patu. Na můj vkus trochu moc násilí, ale to k tomuto žánru asi patří.

nipaaaa
22.01.2021 odpad!

Moc děkuji za poskytnutí knihy. Na můj vkus zde bylo moc sexu, na to že to bylo fantasy. Dále se mi hůře prokousavalo textem. Bohužel jsem nebyla schopna dočíst

ladaol
22.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Také děkuji autorovi za poskytnutí jeho prvotiny.

Úplně nejvíc se mi líbila první třetina, škoda, že kniha nepokračovala ve stejném duchu i nadále. Pak se to prostě "nějak zvrtlo" a jediné co jsem se tam dočetla bylo násilí v různých podobách. V tom se opravdu nevyžívám. Za mně by tam těch scén mohlo být méně.
Co se mi naopak velice líbilo, byl popis krajiny. Příjemné osvěžení do příběhu také vnesli bohové.

*OBSAHUJE SPOILER*
Možná by chtělo více vysvětlit, proč vlastně byla zabrána téměř celá země, jen proto, aby Ságové stavěli chrámy - a co z toho, co dál? Tato dějová linka není vůbec rozvětvená. Možná se dočkáme v dalším díle? Trochu mně také překvapilo, jak se nakonec Jon sbalí, vše za co původně bojoval opustí a jde se svou dívkou kamsi, aby měli klid, kam se vytratil ten "zabiják příšer" a jeho touha po pomstě? Nevím, přijde mi, že tím spíš by měl chtít, aby ti zlí byli přemoženi a mohl žít v klidu a míru. Někdo přede mnou napsal, že se z něj stal podpantoflák, to sedí.

Každopádně se v příběhu dají najít příjemné pasáže, kvůli kterým si ji stojí za to přečíst. Přeji autorovi mnoho úspěchů v dalším počínání.

robin9739
18.01.2021 3 z 5

Jako první jsme chtěli poděkovat autorovi, který nám e-knihu poskytl k recenzi.

Do Taarského království vtrhli Ságové z kultu Temnoty, spolu s armádami nelidských chortojů, opičích démonu. Ságům se podařilo podmanit si celý Taar, poté rozpoutali válku i se všemi okolními zeměmi. V Jižním království žije Jon-thar Lovec. Jon i jeho bratři museli odejít do války proti armádám příšer. Temnota mu ukradla život v těch nejkrásnějších letech, na prahu dospělosti, ho uvrhla do otroctví v Taaru. Jednoho dne se mu podaří uprchnout. A zde začíná jeho pouť. Pouť za svobodou a odplatou. Pouť za nalezením nové lásky a nového života... Romanticko-hrdinský fantasy příběh.
Tato kniha není fantasy, ve kterém je na prvním mveístě obrovský propracovaný svět se spoustou ras a různých důležitých postav. Je to příběh o jednom muži, jenž zažil za svůj krátký život spoustu bolesti a smrti. Za mě bohužel tenhle dobrý základ není doveden do úplného konce. Kniha měla byt stavěna na pomstě, přežití, a odplatě. Bohužel se to zasekne u romantické linky. Za prvé je velmi nereálná, urychlená celkově málo uvěřitelná. Normálně by to až tak nevadilo. Kdyby celá druhá půlka knihy, nebyla postavena na tom, že riskuje sebe, své přátele a celkově možnost pomoct v boji proti tyranií kvůli oné romanci, která nebyla moc uvěřitelná.
Kniha byla napsané čtivé. Jediné, co bych vypíchnul je, že se občas opakují slovní spojení a některé věty jsou až moc dlouhé ale není to nic vážného. Na docela syrové/surové fantasy je tam až moc miláčkování a láskovaní. Naopak hodně se mi líbilo, jak autor popisoval bojové sekvence, různé situace jako mučení, popis okolí a života v něm. To bylo hodně povedené. Svět není úplně doveden do dokonalosti, ale je tam možnost rozvoje pro další příběh či pokračování.

petraj30
14.01.2021 4 z 5

V první řadě chci poděkovat autorovi za zaslání knihy. Sice toto téma nevyhledávám, ale byla jsem celkem překvapená, protože se kniha četla sama a musím říct, že mi přišla i zajímavá a dosti napínavá.
Co mi trochu vadilo, byly ty zmiňované boje. Podle mě jich bylo trochu moc a taky to mučení se mi moc nelíbilo, ale řekla bych, že do takového tématu to patří.
Nevadilo mi, že kniha neobsahuje mnoho dialogů, protože tomu vévodil popis všeho okolo.
Možná ještě ty charaktery hlavních postav mohly být více rozepsány. Vždy, když čtu zajímavou knihu, tak se stávám hlavní postavou a ten příběh prožívám, tady jsem jej spíš sledovala zpovzdálí, ale i tak je to velký úspěch.
Myslím, že celkové téma nebylo moc jednoduché. Byl to hodně propracovaný a složitý příběh, možná více příběhů v jednom podání. Opravdu smekám, protože něco takového napsat hned napoprvé, se opravdu jen tak někomu nepovede. Nic podobného jsem ještě nečetla a myslím, že tuto knihu si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Strašně ráda bych si přečetla pokračování.
Ještě jednou moc děkuji. Jak za zaslání, tak i zajímavý nevšední zážitek. Jen tak dál:-)

RMarkéta
11.01.2021 4 z 5

I mně byla kniha zaslána, tímto chci autorovi poděkovat. Nečtu tenhle druh fantasy každý den, ale ani neříkám, že ho nečtu vůbec. Dost si vybírám. Proto mě kniha mile překvapila. Autor má svět dobře vymyšlen a totéž platí i o vystavěném příběhu. Fantazii má. S rychlou romantikou jsem neměla nejmenší problém a ani s násilím. To do tohoto světa patří, ale nesmí jít o prvoplánovitost. Jako prvotinu musím knihu pochválit. Nemám k ní žádnou výtku. Držím autorovi palce. Určitě si přečtu další díl. Počkám si na něj.

Didi15
11.01.2021 3 z 5

Mockrát bych chtěla poděkovat autorovi za poslání knihy. Velký obdiv každému , kdo dokáže napsat knihu. V tomto roce je to moje první přečtená kniha:) Pokud je to opravdu autorova prvotina, tak je to velice dobrý počin. Příběh byl zajímavý , akorát mi někdy vadila nějaká slova , nebo mi přišlo divné chování postav. Věřím , že druhý díl bude o něco lepší , takže mnoho zdaru a děkuji:)

michaelaff
07.01.2021 4 z 5

Především děkuji autorovi za poslání knihy. Líbila se mi, byla čtiva, napínavá. Každý konec kapitoly nutilil číst dál. Příběh se mi taky líbil, ale místy byl dost předvídatelné a jednoduchý. Myslím, že je to kniha spíš pro ženy, chlap asi neoceni tolik lásky. I na můj vkus tam bylo příliš "miláčků a broučku". Kniha by takhle mohla i skončit, ale pokud bude další díl, ráda si ho přečtu.

Andynka
04.01.2021 3 z 5

Opětovně mám rozporuplné pocity z knihy.
Když kniha začínala , rovnou jsem si říkala, že tohle nebude můj šálek kávy.
Nemám ráda v příběhu rychlou romantiku. Podle mě je to naprosto nereálné a kazí mi to čtení.
Což se v této knize děje po celou dobu. Nejsou zde nějak více popsané city ... Jen se rovnou zamilují a většinou ta láska nezaškobrtne ani po hodně špatných událostech. Ta láska je primitivní a dělá to primitivce i z postav. Škoda toho, když už tam ta romantika musí být, tak bych se jí i víc věnovala.
Ale když tedy zavřu oči nad romantikou, tak mohu s klidným srdcem říct, že jsem se spletla a tato kniha mě bavila.
Moc se mi líbila ta surovost příběhu. To násilí, mučení, válčení, otroctví.... to bylo zde tak skvěle vykreslené, že jsem vždy trpěla s postavami.

Proto mi v knize, kde jsou hrubiáni a lidi zažívají opravdu šílenosti vadila ta milostná linka, která nebyla propracovaná. Byla zde spíše vnucená a já měla tendenci ty pasáže i přeskakovat.

Každopádně svět, ve kterém se příběh odehrává je neokoukaný, udrží si vaši pozornost a dostane se vám do mysli.
I po dočtení jsem nad knihou stále přemýšlela a jsem moc zvědavá na pokračování.

AniDi
03.01.2021 3 z 5

Jako prvotina napsáno skvěle. Obdivuji každého autora, který dokáže své myšlenky dostat na papír. Proto bravo.
Dějová linka je určitě promyšlená ale trošku nedotažená, chyběla rozvětvenost na dotvoření charakterů postav. Celou knihu jsem se s postavami nedokázala skoro vůbec sžít. Popisy okolí byly už od začátku velmi důkladné a dobře vykreslené, jen jich možná bylo až mnoho. Určitě mi chybělo více rozhovorů mezi postavami. Nicméně od půlky knihy už jsem se do knihy zabrala natolik, že jsem ji zhltla najednou. Nechybí napětí a dobrodružství, romantická linka není příliš dobře nastíněná, chemie mi naprosto chyběla ale zase na druhou stranu oddanost byla patrná. Násilí bylo v knize hodně drsně popsáno (není to můj vkus), každopádně toto bylo popsáno až reálně. Rozhodně nelituji čtení, konec je úžasný a já si i poplakala. SPOILER: za to, že autor nenechal věrné přátelé padnout, děkuji. U mnoho knih se mi stane, že po přečtení si ani nepamatuji děj a postavy. Tentokrát rozhodně ne, přemýšlím o ději dál. A to pro mě znamená hodně, kniha mi něco dala a to není rozhodně málo. Autor má bezvadně nakročeno! Tleskám.