Polibek Fantomu

První díl z trilogie Ve stínu věčnosti, z které nakonec vyšly čtyři díly. Vyprávění o lékařovi a filozofovi, který svůj život zasvětil studiu historie, okultismu a okultním vědám a který učinil zásadní objev. Nalezl důkaz o existenci lidské duše.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203392/ve-stinu-vecnosti-203392.jpg 4.34

Kniha Polibek Fantomu

braunerova
01.06.2018

Sám R.F. v úvodu píše, že označení "román" použil jen proto, aby si někdo nemyslel, že napsal vědecké pojednání. Polovina knihy jsou výklady o posmrtném životě, okultismu a jevech s tím souvisejících. V druhé polovině autor vypráví vlastní příběh proložený řadou filosofických úvah.
Recenzent Továrna píše, že kniha vyzařuje zvláštní magii. Možná ano, neboť při její četbě kolem osmé večer opustila duše mé tělo a vzbudil jsem se až ráno.

"Již prvým krokem na půdu Egypta, v Alexandrii, počaly mé vzpomínky na zašlou slávu a velikost města ... Zde biskup Theofilus bez lístosti ničil staré památky pohanství, zlatou sochu Serapea dal roztlouci a spáliti, a zde, co uniklo ze starých spisů záhubě, bylo Omarem spáleno, poněvadž buď odporujíc koránu bylo škodlivým, anebo jsouc s ním v souhlase - zbytečným ... Vše hrozná to obžaloba lidí, tvorů to libujících si v ničení a zkáze."

Továrna
15.02.2016

Chce se mi napsat zapomenuté kniha od zapomenutého autora, ale nejsem si zcela jist, zda byl tento autor někdy objeven. Nemohl tedy býti ani zapomenut. Ale já jsem rád, že jsem jeho duši mohl znovu oživit, přečtením si jeho knihy.

Příběh je psaný krásnou starší češtinou a je velmi čtivý. Velkou část příběhu tvoří různé filozofické úvahy a otázky o životě a smrti o vesmíru a jeho nekonečnosti a o tom, co je po smrti. Tyto pasáže jsou střídány zajímavým dějem, který se později rozdělí na dvě linky. Jedna odehrávající se v Anglii, druhá v Egyptě, kde se týmu lidí podaří objevit skrytou hrobku, která má hodně co do činění s jedním z hrdinů knihy. Ačkoli člověka v hrobce pohřbeného a druhého zrovna v Anglii se nacházejícího dělí neuvěřitelných 5000 let.
Kniha je místa záhadná, místy napínavá, ale nemůžu se něčemu ubránit. Už v momentě, kdy jsem si ji kupoval a kdy jsem jí držel v ruce, tak i poté, kdy jsem ji četl, pociťoval jsem zvláštní pocit. Kniha má záhadnou auru. Příběh to jen potvrdil. Za mě je to veliký objev, který mi do života vstoupil náhodou.
Knihu určitě doporučuji, jen se obávám, že málo komu se podaří nejen tuto knihu, ale i ostatní díly této série, sehnat.