Polibek Fantomu

Polibek Fantomu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203392/ve-stinu-vecnosti-203392.jpg 4 4 4

Ve stínu věčnosti série

První díl z trilogie Ve stínu věčnosti, z které nakonec vyšly čtyři díly. Vyprávění o lékařovi a filozofovi, který svůj život zasvětil studiu historie, okultismu a okultním vědám a který učinil zásadní objev. Nalezl důkaz o existenci lidské duše.

braunerova
01.06.2018 2 z 5

Sám R.F. v úvodu píše, že označení "román" použil jen proto, aby si někdo nemyslel, že napsal vědecké pojednání. Polovina knihy jsou výklady o posmrtném životě, okultismu a jevech s tím souvisejících. V druhé polovině autor vypráví vlastní příběh proložený řadou filosofických úvah.
Recenzent Továrna píše, že kniha vyzařuje zvláštní magii. Možná ano, neboť při její četbě kolem osmé večer opustila duše mé tělo a vzbudil jsem se až ráno.

"Již prvým krokem na půdu Egypta, v Alexandrii, počaly mé vzpomínky na zašlou slávu a velikost města ... Zde biskup Theofilus bez lístosti ničil staré památky pohanství, zlatou sochu Serapea dal roztlouci a spáliti, a zde, co uniklo ze starých spisů záhubě, bylo Omarem spáleno, poněvadž buď odporujíc koránu bylo škodlivým, anebo jsouc s ním v souhlase - zbytečným ... Vše hrozná to obžaloba lidí, tvorů to libujících si v ničení a zkáze."

Egypt okultismus posmrtný život

Rudolf Fiedler