Ve stínu kozácké šavle

Ve stínu kozácké šavle

Je jaro roku 1643 a na Sibiř přijíždí čínský obchodník s kožešinami Jang-li. Obchodník je ale zadržen kozáky a dopraven do pevnosti Jakutsk před jejího tyranského velitele Petra Golovina, který obchodníka oloupí. Jang se v pevnosti setkává s holandským dobrodruhem Jacobem a oba se chystají k návratu do Číny.Mezitím ovšem brutalita a hrabivost kozáků při vybírání daní rozpoutá povstání domorodých kmenů, do jehož čela se postaví Tygyn, náčelník Jakutů. Příběh vychází ze skutečných událostí z let 1638–1645, z doby dobývání Sibiře Ruskem. Hlavní postavy knihy (s výjimkou kupce Janga) jsou historicky doložené, nebo mají alespoň předobraz v legendách Jakutů a Evenků. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32577/ve-stinu-kozacke-savle-32577.jpg 2.85
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Akcent

Igor1311

román z čias dobývania sibíru ruským cárstvom. skupina kozákov pod velením atamana golovina vyberá stále väčšie poplatky od domorodého obyvateľstva, s čím sa už nevedia vyrovnať. tradičný príbeh, kedy sa už ani kozákom nepáčia atamanove maniere a postavia sa mu na odpor. záver už veľmi odfláknutý, no v celku slušný román

braunerova
13.06.2014odpad!

Dobrodružný román o ruské kolonizaci Sibiře. Nechybí nenapravitelný padouch (ataman), ruský bohatýr s citlivou slovanskou duší (jesaul) a vykořisťovaní domorodci (Jakuti). Podprůměrná kniha, konec jsem už jen prolistoval.

Ondřej Pivoda

Ondřej Pivoda