Včerejší den

Včerejší den https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11573/bmid_vcerejsi-den-65c39a8a4eb59.jpg 5 14 4

Včerejší den (vydáno 1989, texty z let 1957–1987) – odhalování zmanipulovaného a sobeckého světa, nemožnost identifikace se světem, parafráze dětské a naivistické poezie, dadaistické postupy, absurdno a tragikomično.

sika444
30.09.2021 5 z 5

Prostě Wernisch. Jakési maskování humorem, pod nímž je bolest, existenciální úzkost, smutek. Ale někdy i čirá komika a radost ze hry. Jeden z posledních českých básníků.

Acamar
06.11.2018

Četbou Wernischových hravě fantaskních veršů trudnomyslnosti nepropadnete...Ó kdežpak!

HTO
15.11.2012 5 z 5

Jako doklad Ivanových polyhistorických znalostí uvádím k níže citované básni, že jsou v ní blavoři:

S NOHAMA V LAVORU

Nespoléhej na Wessona
selže-li Smith

Zvláště na lovu obřích slepýšů
je třeba rozpomenout se
na staré moudrosti
jako je tato

Nespoléhej na Wessona selže-li Smith
Selže-li Smith následuj slony
Následuj moudré slony prchající
i s loveckými pavilony
do údolí

Když obří slepýšové počínají zuřit
rozinky seskakují s koláče
hledají úkryt
v štěrbinách podlahy
a vlažné vlny se vylévají
přes oprýskaný blankyt
lavoru

následuj slony

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Je to asi osud literatury, že většina lidí čte tu horší, a že jsem proto zase první, co zde něco vpisuje.

Blbiny, to u čtenářů zabírá, vážné věci, od těch utíkají, či jim nerozumí, a přece se často nepovažují za špatné čtenáře.

I. Wernich říká, že dost lidí neumí poezii jako dobrou přečíst, a já myslím, že především to nesvedou ti, co na to nemají prostě buňky.