Vánoce - historie, zvyky, tradice

Vánoce - historie, zvyky, tradice https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504296/bmid_vanoce-historie-zvyky-tradice-rgh-504296.jpg 5 15 3

Vánoce – jeden z nejvýznamnějších křesťanských svátků, který slaví lidé po celém světě. Proč jsou tak oblíbené a jaká je jejich historie? Kde se vzaly pověry a pranostiky spojené s obdobím adventu a Vánoc? Jaké zvyky a tradice dodržovali naši předkové? Jak ovlivnily Vánoce českou a světovou kulturu? Jak vypadají oslavy Vánoc ve světě? Odpovědi najdete v této bohatě ilustrované knize.... celý text

Literatura česká Literatura naučná Historie
Vydáno: , Fragment (ČR)

Vánoce - historie, zvyky, tradice

jaste
26.12.2021 5 z 5

Moc hezky zpracována kniha, není úplně stručná, ale zase nevypraví příliš zdlouhavé.

Edeltruda
28.11.2021 4 z 5

Knížka o Vánocích, která je překvapivě velmi praktická. Popisuje svátky z mnoha úhlů pohledu - od přehledu českých a světových zvyků, pranostik, přes tradiční recepty až po zpěvník či úryvky literárních děl. Za mě je ale především v popisu tradic až příliš stručná.

jiri77
24.12.2019 4 z 5

Kniha ve které se stručně a jednoduše dozvíte vše podstatné o Vánocích. Dozvíte se něco o původu Vánoc a adventu ,historii svátků ,tradic ,pranostik ,vánočních zvyků ,koled ,hudbě a jak se svátky slaví ve světě.