Vačice, která se nesmála

Vačice, která se nesmála https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165753/bmid_vacice-ktera-se-nesmala-ZsZ-165753.jpg 5 179 43

Byla jednou jedna vačice, byla to ta nejveselejší a nejšťastnější a nejusměvavější vačice ze všech vačic. Nejraději se smála hlavou dolů, zavěšená na stromě za svůj krásný dlouhý ocas. Ale jednou se pod stromem objevili lidé. Zdálo se jim, že vačice je smutná, rozhodně to nevypadalo, že by se smála. I když jim říkala, že jí nic nechybí, lidé jí nevěřili. Mysleli si, že je to hloupá vačice, která neví, co je to být šťastný. Když je člověk šťastný, musí se usmívat, říkali a rozhodli se, že ji musí rozveselit... Druhý titul z trojice vtipných kreslených příběhů pro děti o lidech (a na chvilku i zvířatech) zhlouplých civilizovaným světem od amerického scénáristy, režiséra a animátora Franka Tashlina. Vačice opossum Didelphis marsupialis Savec z čeledi vačicovitých žije na území, které se táhne od Mexika až po severní část Jižní Ameriky. Největší americký vačnatec má tělo dlouhé asi 50 cm a k tomu 30 cm dlouhý ocas. V listnatých lesích, kde je doma, se vačice obvykle pohybuje po zemi, ale umí také výborně šplhat po stromech a dokonce i plavat. Je všežravá: nepohrdne hmyzem, ponravou, ještěrkou, ptákem, vajíčkem ani různými plody. Často se usazuje i blízko lidských sídel, kde páchá škody hlavně na drůbeži. Vačice žijí samotářsky, a pokud se náhodou potkají dva samci, zpravidla se to neobejde bez rvačky. Jsou to jediní savci, kteří mají schopnost, již známe například u brouků: jsou-li ohroženy, lehnou si, zavřou oči, vypláznou jazyk a mělce dýchají, takže vypadají jako mrtvé. Vydrží tak ležet několik hodin — ale když nepřítel zmizí, vačice se probere a rychle se ztratí v úkrytu.... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

The Possum That Didn't , 1950

broskev28
21.02.2019 4 z 5

Na základě komentářů jsem se na knihu těšila jako malé dítě na Vánoce. A vyplatilo se. Ilustrace jsou úžasné, text ještě lepší a komentáře to korunují; já se nejvíce ztotožňuju s J_D.
Je těžké uvěřit, že kniha bude slavit 70 let existence, ale je moc dobře, že se dočkala nového vydání - těch lidí, kteří se rozhodli vačici stůj co stůj rozesmát, jako by neustále přibývalo . . .

hogo
06.12.2018 5 z 5

Hrozně se mi to líbilo a výrazně DOPORUČUJI. Knihu mi DOPORUČIL pan učitel, děkuji.
:-)

kanitsuj
05.10.2018 5 z 5

Chytré, dojemné, dokonalé, jedno oko nezůstalo suché!:-)/:-(

BeeBee84
31.07.2018 5 z 5

Krásná a stále aktuální knížka o manipulaci, nátlaku a nebezpečí davového chování. A také o tom, že na ty špatné situace v životě můžeme velmi rychle zapomenout a později nám mohou připadat jako pouhý zlý sen.

Pett
17.05.2018 5 z 5

Vyprávění, které mě učinilo na pár krátkých chvil vačicí... smála jsem se při prvních stránkách... smála jsem se nad rozkošností obrázků... smála jsem se, když svítilo sluníčko, i když nesvítilo nic... a pak přišel člověk... a mně přestalo být do smíchu... bylo mi smutno z nadutosti a hlouposti lidského plémě... bylo mi tolik líto vačice, která byla tak moc nešťastná... kéž by to byl všechno jen sen... smutný sen... a my měli pořád a pořád na tváři široký úsměv! Krásný příběh s krásnou myšlenkou...

vitek666666
15.02.2018 5 z 5

Nádherná filozofie života a ukázka společnosti.

zupri
05.02.2018 5 z 5

Velmi poučná knížka o reálném životě.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Příběh o lidské hlouposti prostřednictvím křehkých lineárních ilustrací popisuje melu, která nastane, když je dav přesvědčen o své pravdě, i když to s pravdou nemá vůbec nic společného...
Doporučuji dětem zhruba od 5-6 let... i dospělým.

Shardlake
01.10.2017 5 z 5

Velice milá knížka, která ukazuje lidskou hloupost. Krásné ilustrace!

J_D
29.08.2017 5 z 5

Krátičká avšak překrásná knížka, aktuální stejně jako před skoro sedmdesáti lety. Komu je na stromě dobře, neměl by se násilím sundávat. Škoda, že na ni američani očividně už zapoměli, nebo ji možná nikdy nečetli.

Chytuš
22.05.2017 5 z 5

Dnes jsem vyzvedla pro děti v knihovně a jelikož jsem při čekání na poště měla čas, začetla jsem se (nebo spíš zaprohlížela jsem se :-) Krásné ilustrace s kraťoučkým poselstvím o lidské hlouposti a snaze řešit věci, které k řešení nejsou (no a po "vyřešení" být ještě řádně oceněni, na to se nesmí zapomínat). Ještě uvidím, jak se bude líbit dětem (otestuji na vlastních:-)), ale jako krátký večerníček mohu doporučit i dospělým :-)

Taťka Hraboš
19.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, pokud je vaše dítko v první třídě a učí se číst. Ale i jinak stojí za přečtení či spíše za prohlédnutí, protože mnohem více než textu je v ní věnováno místa půvabným ilustracím. Příběh jednoduchý, ale postavený na moc pěkném nápadu.

HanKasp
21.04.2017 5 z 5

Smutný příběh o lidské hlouposti, tvrdohlavosti a bezohlednosti o veselé vačici, která se smála, ať svítilo slunce, měsíc, nebo nesvítilo nic.

Poutavý příběh s překrásnými černobílými ilustracemi, kdy lidé mají potřebu pomáhat až do té míry, že mohou škodit. A následně jsou za svoji negativní aktivitu pochvalováni a vyzdvihováni. Ještě, že vačice se tímto chováním nenechá odradit.

star253
13.01.2017 5 z 5

Krásný příběh plný pravdivých myšlenek okořeněný humorem a smutkem. Konec se mi líbil.

borknagar
08.11.2016 4 z 5

Vačice, která se nesmála, je dojemný příběh o tom, že bez člověka by bylo na Zemi lépe. A že ke štěstí stačí málo. A že nejlepší věci jsou zadarmo. A že vlastně pár stran ilustrací s textem stačí k tomu, aby člověk pochopil......Krásná kniha, která zaujme jak vzhledem, tak příběhem o vačici, která ví!

KatnissLavender
04.02.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha / komiks. Půjčil mi ji brácha a já se do ní naprosto zamilovala! Úžasné obrázky a ještě úžasnější příběh! Její přečtení vám zabere pár minut, ale zahřívat u srdce vás bude mnohem déle!

Anneesek
31.01.2016 5 z 5

Dojemný, jednoduchý a přitom pravdivý příběh. Četla jsem knížku svým žákům a moc se jim líbila.

kajanovakova
24.03.2015 5 z 5

Jednoduchý a krátký text, krásné ilustrace, neuvěřitelně hluboká myšlenka - to vše na pár stránkách. :)

Pihtipudas
21.11.2014 5 z 5

Nádherná knížka, dojemná, rozkošná, pravdivá. Potěší i dospělé čtenáře. Vůbec nevadí, že jsou ilustrace černobílé, možná spíš naopak - díky tomu vše lépe vynikne. Krásný příběh.

zdenka2
09.10.2014 5 z 5

zdenka2
Výborná knížka, pro děti i dospělé.

pokrytectví násilí smích vačice manipulátoři hodnotová orientace

Frank Tashlin
americká, 1913 - 1972