Istý ako úsvit

Istý ako úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359758/mid_isty-ako-usvit-zBi-359758.jpg 5 20 3

V znamení leva série

< 3. díl

Tretia časť trilógie V znamení leva. Atretes. Germánsky bojovník. Obdivovaný gladiátor. V neľútostných súbojoch získal späť vytúženú slobodu... ale jeho život sa má navždy zmeniť. V tejto poslednej časti trilógie V znamení leva sa do príbehu vracia germánsky bojovník Atretes, aby v ňom zohral hlavnú úlohu. Hadaša znovu čelí smrti a Marcus sa vydáva hľadať Boha, zatiaľ čo jeho sestra Júlia zomiera na neznámu chorobu a túži po jeho odpustení. Atretes medzitým prisahá, že pohne zemou aj nebom, aby našiel svojho syna – dieťa, ktoré považoval za mŕtve a ktorému Hadaša zachránila život – a vrátil sa s ním do Germánie. Marcus, Júlia a nakoniec aj Atretes si postupne uvedomia, že Božia láska dokáže zahojiť všetky jazvy a priniesť nový úsvit. Dotisk v roce 2018.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Kumran

As Sure as the Dawn , 1995

Domca1
10.06.2020 5 z 5

Keď sa v druhej časti uzavrel príbeh Hadaše, ktorý som hltala ako bláznivá, myslela som si, že tretí diel ma už neosloví tak, ako som to zažila pri prvých dvoch knihách trilógie. S neveľkými očakávaniami som sa začítala do stránok Atretovho príbehu a bola som milo prekvapená. Napriek väčšiemu množstvu nových postáv (v istej pasáži som si ich aj trochu plietla) dokázala Francine Riversová opäť vytvoriť jedinečné charaktery, navodiť dobrodružnú atmosféru a pripraviť pre čitateľa kvalitné zakončenie celej trilógie. Nedá mi neoceniť originalitu deja a skvelé prepracovanie jednotlivých postáv. Francine nesklamala :-)

pip11
16.06.2019 5 z 5

Závěrečná část této úžasné série, tentokrát o bývalém gladiátorovi Atretesovi, který chce opustit Efez a vydat se na cestu domů po dlouhých více než 10-ti letech. Cesta, která ho však čeká, je plná obtíží a zároveň vnitřního boje. Célá trilogie byla překrásná, je to hluboký příběh a mrzí mě, že už je konec.

luckach
07.08.2018 5 z 5

Nevěřila jsem, že by někdy 3. díl ze série byl nejlepší :-)

Francine Rivers
americká, 1947