V životě se musí za vše platit - Pestré vzpomínky kaplana Jeho Svatosti

V životě se musí za vše platit - Pestré vzpomínky kaplana Jeho Svatosti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497941/bmid_v-zivote-se-musi-za-vse-platit-pest-Srx-497941.jpg 5 1 1

„Život je dar, který nám Bůh svěřil. On nám také poskytuje impulsy, které bychom neměli přehlédnout,“ otevírá své vzpomínky Emil Soukup. V drobné knížce vzpomíná na své rodiště a kořeny, na kamarády, přátele, kolegy i vzácné osobnosti, s kterými se setkal. Skládá účty ze svého kněžského působení v Českém Krumlově, Domažlicích, Lomnici nad Lužnicí a Plzni v době totality i po roce 1989. Píše svobodně a přitom s láskou. Na osudu svém i druhých lidí ukazuje, jak vzácný může být před Bohem i ten nejskrytější život. „Neostýchej se, milý čtenáři, vplout do vzpomínek a svědectví tohoto vzácného člověka. Nech se unášet jeho vyprávěním a inspirovat jeho životním příběhem. Možná v něm najdeš odpovědi, které dlouho hledáš. Možná budeš vděčný, že se dotkneš některých tajemství, která pro tebe rozkrývá. A možná zatoužíš stát se dešťovou kapkou letící z nebe, po níž na hladině zůstane kruh a za kterou bude někdo ze spolujdoucích vděčný.“ Antonín Randa, ředitel Cesty 121... celý text

Jana512
19.04.2023 5 z 5

Otce Emila osobně znám, žila jsem v jeho farnosti a ráda jsem se dozvěděla něco víc z jeho života. Poslední z jeho vzpomínek jsem měla možnost v Plzni prožít a ráda na ně vzpomínám a přeji vše dobré.

Autorovy knížky

Emil Soukup
česká, 1939
2022  100%V životě se musí za vše platit - Pestré vzpomínky kaplana Jeho Svatosti