V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171536/mid_v-pasti-AvM-171536.jpg 3 235 75

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít. Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Trapped , 2012

Jitulisko
16.06.2014 2 z 5

Jedno velký zklamání .. Na knihu jsem se těšila a přitom byla tak zvláštně o ničem... Námět byl zajímavý zpracování prostě průser....

Anne Leyyd
07.06.2014 3 z 5

Velice slibný námět i děj, který však byl naprosto zdrcen do prachu koncem, který jednoduše celou knihu hodil do příkopu. Pokud by se autor jen trochu více rozepsal a neukončil ho tak STRAŠNĚ otevřeně, dám hvězdy 4 nebo i 5, ale za toto (ukončení) neukončení dávám 3.

Knihu doporučuji milovníkům otevřených konců, kde si 90 % musíte domyslet sami.

Prim.
31.05.2014 5 z 5

Zajímavé, akorát mi bylo líto Petra že to nepřežil,chudák.
Jinak fakt dobrá knížka,doporučuju!!!!!

Kyta
11.05.2014 4 z 5

Ke čtení mě jednoduše přinutila obálka knihy. Ani příběh mě vůbec nezklamal.
Je to oddechová kniha. Někdy jsem předpokládala, co nastane dál, protože je to hlavně o přežití sedmi studentů, kteří zůstali ve škole napospas sněhové bouři. Některé pasáže mě docela překvapily. To, co se stalo Petrovi, mě ale docela zklamalo. Napětí a akce v knize byly tak akorát; počet stran mi taky připadal průměrný. Každá přečtená stránka mě stále nutila myslet na to, jak přežívali ten sníh a mráz... Kniha mě hodně rychle vtáhla do děje a rychle jsem nabyla dojmu, že se to třeba skutečně stalo, nebo možná může stát.
Nicméně jsem se přesvědčila, že autor má talent na vyprávění, protože kdyby v knize byla jediná zmínka o tom, že je to podle skutečné události, uvěřila bych.

Elvire Fogharty
22.03.2014 4 z 5

SPOILER!!
Na konci knihy jsem se málem rozbrečela. Úplně mně pošimralo po zádech, když jsem četla, že Petr umrzl...takovou smrt bych nepřála ani člověku, který by si to zasloužil.
Rozhodně se mi líbí, jak je knížka graficky zpracovaná. Mám tušení, že je další díl...No každopádně jsem vážně nečekala až takový náhlý zvrat, smrt. Nesnesu, když v knihách umírají postavy tak lehce. :-D

Ellkarka
16.03.2014 2 z 5

Něco mi brání napsat, že je jako ze skutečného života, nepřišlo mi to vysloveně třeba kýčové, ale dýchala z toho ta americká jednoduchost pro příběhy na jedno brdo! Je to vyloženě oddechovka pro mladší, ale ať jenom nekárám, tak se četla velice rychle, pokud jste ji ovšem neodložili, to pak ne a ne na ni sáhnout.

123katka123
16.02.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila, protože mi ji doporučila kamarádka. Již byla dlouho v knihkupectví, tak jsem neváhala a nesla si ji k pokladně. Knížku jsem měla přečtenou za den ( bohužel moc málo stránek - 207) ale jinak mě chytla za srdce. Je velmi pěkně a čtivě napsaná, autor píše velice zajímavě a kniha začala být napínavá hned na první stránce. Doporučuji přečíst! Příběh je skvěle vymyšlený, graficky je to také velmi pěkné. Fakt nemám co vytknout.

melaficent
14.02.2014 5 z 5

Už dlho som sa nevžila do deja tak, ako tu. Je to síce taká tenučká kniha na hodinku, ale aj tak... Prečítala som ju v čakárni u zubára (fajn, klamem, posledných pár strán som dočítala v aute :D) a stále som mala pocit, akoby sa za oknom odohrávala úplná metelica, pričom... vonku svietilo slnko :)

Klepsi
11.02.2014 2 z 5

Tak já půjdu trošku proti proudu. Ne, kniha mě zrovna moc neoslovila - čekala jsem od toho mnohem víc. Přišlo mi to, že je to celou dobu spíš o tom, co si kluk myslí o holkách, a toho dramatu týkajícího se přežití tam zase moc nebylo. Určitě existují lepší knížky na toto téma. A závěr příběhu? Nic moc.

nikkifinn
12.01.2014 5 z 5

Dala jsem tomu pět hvězdiček, protože jsem to slupla jak malinu a takové knihy mají na mne ohromný vliv. Strašně se mi to líbilo a autor se u mne trefil prostě do černého. Líbilo se mi, jak je i kniha graficky upravena s oním samotným příběhem... fakt skvěle vymyšleno. Nemám tomu co vytknout.

sabanka
06.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha o přežití ...Jen mi přijde moc smutný konec . :(

Kateriska
31.12.2013 3 z 5

Neuvěřitelně reálný, syrový a krutý příběh o přežití. Spisovatel popisuje příběh, jako by se mu opravdu stal. Bohužel bych ale uvítala trochu rozvinutější děj.

MelesleG
27.12.2013 3 z 5

Akorát jsem jí dočetla a hledám, jestli je opravdu dle skutečné Události. Styl psaní, jako "Na to mohu říCt jen jedno: Vy jste tam nebyli." Mě donutil podívat se opět na obálku a přečíst si jméno autora, jestli to nepíše náhodou Scott Weems, hlavní hrdina.
Ze začátku jsem se trochu zdráhala, tuto knížku jsem si objednala a dorazila až po měsíci, kdy jsem už zapomněla, že jsem jí kdy objednávala. Ale nelituji.
Upřímně, když se psalo na druhé straně obálky "Nejdřív se přenocování v prázdné škole a bez učitele nezdá jako špatný nápad..", myslela jsem, že si to budou studentíci alespoň trochu užívat, co všechno se dá dělat ve škole, když zrovna neslouží k učení a navíc když tam jste sami bez dozoru! Super.
Možná mi však nedošla závažnost situace.

Když už jsem se dostala do hlavního běhu děje, četla jsem od pěti hodin až do půl jedenácté. Zajímalo mě, jak to bude dál...
A najednou, před sebou mám už jen pár stráneček, 3, nebo 4 poslední stránky, z toho jedna se věnuje názvu nakladatelství, roku vydání apod.
A najednou, poslední věta a já si říkám: Počkat, to je všechno? Takhle to jako končí? No, tak si ten zbyteček teda domyslím no..

Ale opravdu, kniha napsaná jako autorem události, ne jako auttorem knihy. Buď to tak opravdu je, nebo má pan spisovatel talent.
Každopádně. Na 5* to není a zřejmě asi ani na ty 4*, ale 1* je neodpustitelné a 2* je drzost, takže si myslím, že ty 3* jsou tak akorát.
TO VŠAK NEZNAMENÁ, ŽE BY SI KNIHU NIKDO NEMĚL PŘEČÍST, KNIHA JE KRÁSNÁ KDYŽ SE PROKOUŠETE TĚMI TŘEMI KRÁTKÝMI KAPITOLAMI, TAK SI TO URČITĚ UŽIJETE! ;)
JÁ JSEM SPOKOJENÁ, NELITUJI TOHO, ŽE JSEM SI KNIHU ZAPLATILA :)

RADOST
26.11.2013 3 z 5

Občas je dobré si uvědomit sílu přírody a tenkou hranici mezi životem a smrtí. Z toho důvodu doporučuji především mládeži. Ale zřejmě kniha svým jednoduchým stylem nezaujme tolik, jako dnes oblíbená četba o vymyšleném světě fantazií a nereálných bytostí.

Lowelllyyp
16.10.2013 3 z 5

Znáte všechny ty různé přírodní katastrofy, které jsou v jakýchkoliv podobách všude kolem nás. Obří požáry, které sžírají stromy i budovy, jako bombonky. Vítr, který, když se přežene, zničí spousty tisíc domů. Zemětřesení, které mívají ohromující účinky. Ale také voda. Ta je podle mě nejvíc ničivá, nenechá vám nic, nejde zastavit. tahle knížka ale poukázala na přírodní katastrofu, které jsem nepřikládala nijak velkou hodnotu. Sníh.

Léto moc nemusím, ale zimu a sníh miluji. Proto mě taky ten nápad knihy oslovil. Uvězněni ve sněhu, zní to vážně zajímavě. Napsané je to spíš - hmm OK - že by se mi to četlo extra rychle se říct nedá. Taky je to relativně krátká knížka a já si k postavám nedokázala najít ten správný vztah. Ani jednu jsem si neoblíbila, ničím mě nikdo nezaujal, byly jen součástí nějakého příběhu, který se vyprávěl. Od začátku je vám vlastně jasné, že hlavní hrdina to přežil. (Což já jsem nechtěla, bych je tam všechny pohřbila bez zaváhání. Takový konec by určitě spousta lidí nečekalo. Nebo mohl přežít jen jeden jediný vyvolený. Ale to je fuk, já mám všeobecně chuť zabíjet hl. i vedlejší postavičky.) V tom všem je to takové divné a v podstatě celkem nudné, myslím si, že z takového tématu mohli vytěžit daleko víc.

Největší eso, které tahle knížka tasí, je realističnost. Opravdu od začátku až do konce jsem měla pocit, že se to klidně mohlo stát, nepřekvapilo by mě, kdyby na konci bylo napsané: Podle skutečné události, věřila bych tomu - rozhodně. Je to jeden z těch příběhů, který donutí zamyslet se nad tím, co byste dělali, kdyby se to stalo vám. Čekali byste na záchranu? Zabili byste se rovnou sami? V tomhle ohledu je to neskutečné.

Sumasumárum je to příjemné čtení, a názor na sníh jsem nezměnila, pořád ho mám děsně ráda a těším se na letošní sněhuláky! Ale té sedmi (nebo míň??) členné skupince musí ty krásné bíle průhledné sněhové vločky už pořádně lézt krkem :oD