V padesáti na začátku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život rozvedené matky s dětmi je jako jízda na lochnesce – krátké vzestupy, prudké pády, jízda bez zastavení stále vpřed, leč v uzavřeném kruhu. Autorka svým typickým humorem vypráví o porevoluční době, kdy jako žena za požadovanou věkovou hranicí solidního uplatnění hledala způsob, jak uživit své tři děti. S časovým odstupem a pod autorčiným úhlem pohledu vyznívají i mnohé nezdary komicky. Především čtenářky, které hledají povzbuzení, pobavení a odreagování od každodenních starostí, by neměly váhat, protože tato knížka je určena hlavně jim. Navíc je vyzdobena půvabnými ilustracemi Terezy Budilové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423789/big_v-padesati-na-zacatku-Vjz-423789.jpg 3.656
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha V padesáti na začátku

palladium
26.09.2020

Je tam pár míst, kde je kniha neskutečně vtipná a trefná. Jinak je sice zábavná, ale nikoliv dechberoucí. Autorčin pohled na život je vesměs negativní, bere vše tak nějak tragikomicky. Chybí hloubka, popisy citů a hlubších motivací, je to takové klouzání po povrchu.

kudrdlinka
12.02.2020

Já jsem si po pár letech přečetla zase jednu M. Mlynářovou a moc mě teda nenadchla. Vzala jsem si jí i kvůli té padesátce, ale nějak mě neoslovila, chvílema mě opravdu nebavila. Možná to je tím, že se odehrává spíš v devadesátých letech. Hezké je ale vždy motto na konci kapitoly, až na to poslední - do důchodu mám v padesáti, na rozdíl od hrdinky, ještě hodně daleko.


hapac
12.02.2019

Psáno lehce s humorem a pro tuto věkovou kategorii i inspirující - no a synova maturita, tak tam jsem to měla obdobné.....

Vorona
21.01.2019

Spisovatelka nezklamala a seznámíme se s jejím životem po 50 kdy řeší práci, vztahy a své děti. Humorné. Ze života.

JancaMia
21.09.2018

Nezklame, fajn povídky s příslovím k dané věci na konci a člověk si uvědomí ledasco ..
Byť jsem pouze "okolo čtyřicátnice" v mnohém se poznávám ...

zdehan
07.07.2018

Taková letní oddechovka ale pěkná.

alnahu
07.06.2018

Tak ,jako vždy napsáno z humorem i když toto období autorky nebylo moc šťastné.
Její pohledy na život se mi líbí a ráda je čtu. " Po dvacítce je překážkový běh životem sranda. V padesáti už musíš mít natrénováno." Oddechová kniha.

polly43
05.04.2018

Mě kniha pobavila. a určitě se k autorce ještě vrátím

1