V obklíčení

V obklíčení https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343029/bmid_v-obkliceni-gfb-343029.jpg 4 1 1

Román o životě a boji leningradského obyvatelstva za velké vlastenecké války zobrazuje na osudech několika rodin, z jakého vlastenectví, statečnosti, odříkání a utrpení byla vytvořena epopej hrdinského města, které se ubránilo náporu hitlerovských vojsk. Autorka, známá u nás již svým románem Stráž na Amuru, psala své dílo přímo v průběhu líčených událostí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladá fronta

В осаде , 1947

Jája92
05.05.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala dávno předtím, než se udály ve světě jisté skutečnosti. Zaujala mě především počtem stran a zajímavým tématem.
Znovu se mi potvrdilo, že nezáleží na či straně ve válce se nacházíte a že jí především trpí a vždy budou trpět naprosto obyčejní lidé.
Autorka, která tuto knihu sepsala v době, kdy na vlastní kůži okusila obléhání Leningradu z německé strany, sugestivně popsala příběhy obyčejných lidí a jejich boje za svůj život a svých nejbližších. Kniha se mi četla s nesmírně trýznivým pocitem a občas mi bylo zatěžko číst dál, jak mi bylo smutno, jak zbytečná může být válka kvůli moci a území.

Vera Kazimirovna Ketlinskaja
ruská, 1906 - 1976