V neznámé zemi

V neznámé zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34423/v-nezname-zemi-34423.jpg 4 3 2

Příběh čtyř českých dětí, které se během cesty za otcem, ocitnou nečekaně samy hluboko v poušti. Lidušce, Věrce, Milanovi a Vlaďovi zemřela před několika lety maminka a nedávno i babička. Jejich tatínek je zaměstnán v Teheránu u jednoho velmože. Dětem se po otci velmi stýská. Tatínek vyslyší jejich prosby, ale protože sám pro děti do Evropy přijet nemůže, požádá přítele, aby je přivezl. Během cesty však dojde ke komplikacím, a děti se náhle ocitají zcela samy uprostřed neznámé země. Ilustroval A. L. Salač.... celý text

uzivatel5000
28.03.2023 5 z 5

Jedna z několika nejoblíbenějších knih mého dětství. I dnes si ji ráda přečtu, i když jsem už důchodkyně.

Boženka2
28.08.2017 4 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě - je starší než já, její jazyk je samozřejmě zastaralý, ale jsem mile překvapena. V příběhu ztracených dětí a jejich zachránce je popsaný život kočovných beduínů a setkání dvou náboženství bez náznaku jakýchkoliv střetů. O autorovi jsem do této doby nic nevěděla, ale určitě si ještě seženu některou z jeho knih.

Alois Musil
česká, 1868 - 1944