Vôňa snehu

Vôňa snehu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284693/bmid_v-na-snehu-eyj-284693.jpg 3 5 4

V bezmennej dedinke v talianskych vrchoch si čerstvý penzista Ugo práve prebral na pošte svoj prvý dôchodok. Je krásny, jasný deň po dlhej snehovej búrke. Uga sa zmocní neodolateľná túžba vziať si starodávne drevené lyže a napodobniť svoj idol z detstva lyžiara Zena Cola. Nakoniec presvedčí aj svoju starostlivú manželku Lauru, aby ho pustila na toto dobrodružstvo. Ugo sa dá uniesť krásou zasnežených strání, cestou odbočí a zablúdi. V osamelej horskej chate nájde ruskú emigrantku Svetlanu, ktorá mu ponúkne útočisko.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Il profumo della neve , 2007

Marianna496
28.12.2022 5 z 5

Prekrásna kniha napísaná pre lyžiarov,penzistov,idealistov a rojkov.Ide medzi realitou a snením a ty nevieš kde vlastne hlavný hrdina je - či v nemocnici alebo už v nebi...ale končí to v Ríme pred Chrámom Sv.Petra - až tam hlavný hrdina dolyžoval.Doporučujem vrele.

adelinka
19.02.2017 3 z 5

Kratučké čítanie, mne sa páčilo. Čerstvý dôchodca Ugo zatúži po lyžovaní a ako dopadne jeho výlet na lyžiach?

hats
17.02.2016 3 z 5

Začalo to sľubne... Ale žiaľ ako celok sa mi nepáčilo. Obálka predáva. Zaručene!

hats
17.02.2016 3 z 5