V myslivnách

V myslivnách https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50563/v-myslivnach-50563.jpg 4 4 3

Soubor šesti povídek z lesnického a mysliveckého prostředí vypráví o tom, jak se žilo v lesích a samotách Žďárských hor na konci 19. a počátku 20. století. Ve svých povídkách autorka líčí těžký život na opuštěných lesních samotách, v hájovnách a myslivnách, práci lesních dělníků i postavení hajných, kteří v zájmu své vrchnosti sváděli nikdy nekončící souboje s pytláky. Našli se však i takoví, kteří zneužívali své moci vůči podřízeným či vesnické chudině a někdy se stávali obětí vlastní zpupnosti do té míry, že je jejich páni museli chránit před pomstou postižených.... celý text

Turlogh
02.04.2021 3 z 5

Čtivé, zajímavé příběhy ze starých časů. Občas mi sice některý z šesti příběhů připomněl trošku červenou knihovnu, ale jinak to bylo vyprávění příjemné a dobré. Howgh.

Sayan
14.04.2018 3 z 5

Knihy této autorky jsou takovým oddechovým čtením, U novějších vydání mě mrzí, že je zde upravená čeština. Trochu to ztrácí své kouzlo. Líbí se mi, že autorka se nevyhýbá tématům jako je znásilnění, smrt dítěte nebo strádání ženy po boku nevhodného muže. Ale i tak její povídky končí dobře. V jejích povídkách se lidé v 19. století tak svým konáním přibližují nám, současníkům.

kika 13
06.03.2013 3 z 5

Pěkně psané.Dobře se mi to četlo.

Vlasta Pittnerová
česká, 1858 - 1926