V mlze

V mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318390/bmid_v-mlze-Bhn-318390.jpg 3 167 84

Z VÝLETU NA OPOUŠTĚNÝ OSTROV… Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné. …SE VRÁTILA JENOM ONA Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením? A najdou vůbec Alexe a Smillu? V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví. Temné tóny atmosféry románu, charakteristické pro severské thrillery, se snoubí s pronikavou psychologií v dokonalé podobě, která předjímá velký úspěch. (Libretto Reviews)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Leda

Alex and Smilla - Missing

orinka3
28.03.2017 odpad!

Ta ženská je totálně střelená. Myslím hlavní hrdinku, spisovatelku neznám. Opravdu se to nedá číst, nemá to napětí, spád ani logiku. Nechápu, proč to vůbec vyšlo. Jo, a proč ta ženská stále zvrací?

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Hned na začátku zmíním, že já osobně bych V mlze vůbec neřadila mezi thrillery, ale spíše mezi psychologická dramata. První čtvrtina knihy mě moc nebavila. Nechápala jsem počínání hlavní hrdinky, její vlažné pátrání po zmizelé dvojici. Nějak jsem postrádala pocity zoufalství, které by každého asi ochromily, pokud by mu zmizeli dva nejbližší lidé. Potom se ovšem příběh rozjel a začal zamotávat a zaplétat a já musela číst a číst, abych přišla věci na kloub. Autorka si se čtenářem opravdu pohrává. Vykonstruovala jsem si několik možností, jak příběh dopadne, co se v něm vlastně děje, co se stalo v minulosti, ale nakonec se vše vyvinulo úplně jinak. Autorce se tedy skvěle povedlo mě zmást jako čtenáře a udržet moji pozornost až do samého konce.

Yvy70
21.02.2017 odpad!

Celá kniha působí jako velký chaos. Dalo mi dost přemáhání, abych jí dočetla.
Je nesrozumitelná s divnou zápletkou, prostě plýtvání časem. Lákavá obálka, stejně tak upotávka, ale po přečtení velké zklamání. Rozhodně si další knihu od C.Eriksson nekoupím.

Attia
07.02.2017 3 z 5

Pro mě jeden velký zmatek, s hrdinkou jsem se nemohla vůbec ztotožnit a rozuzlení mi přišlo trošku přitažené za vlasy.
Jeden severský krimithriller (respektive pokus o něj), který se moc nepovedl.

mariva
04.02.2017 4 z 5

Kniha hned od prvních stránek vtáhne čtenáře do napínavého příběhu, ale současně působí zvláštním, trochu nesrozumitelným dojmem. Po celou dobu jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne, ale chování hrdinky postrádalo smysl a ani závěrečné rozuzlení příběhu to moc nezměnilo. Takže kniha sice zajímavá, napínavá a místy z ní šel mráz po zádech, ale nenašla jsem jedinou postavu, která by mi byla alespoň trochu sympatická.

Danago
25.01.2017 5 z 5

Přestože se zdá zpočátku hlavní hrdinka divná, knížka mě neskutečně chytla, prakticky jsem ji nemohla vůbec odložit. Celkové rozuzlení a smysl knihy je jasný až na konci, na němž, ale všechno pochopíme. Kniha má opravdu výstižný název " V mlze". Z mého pohledu se kniha může zařadit k nejlepším psychothrillerům, jaké jsem četla.

Marluksa
15.01.2017 3 z 5

Já vám nevím... Styl autorčina psaní je úžasný, o to žádná! Ale ten příběh... zdá se mi poněkud plytký a nijaký. Nezajímavý. Nudný. Což ovšem vykompenzovala autorčina dokonalá slovní obratnost. Postrádám více dialogů. Občas mě vadila spousta zbytečné "omáčky".

Janasem
06.01.2017

Občas se mi zdálo, že se autorka zapletla do vlastních tenat, jinak zdařilý napínák. V podstatě tady nemá čtenář šanci pochopit, jak to přesně skončí, protože se mu vše odhaluje postupně. Díky profesi jsem sice od půlky tušila výsledek, nicméně ne natolik, že bych knihu vrátila do knihovny. Suma sumárum - dobré čtení pro chvíle odpočinku.

katule1992
04.01.2017 4 z 5

PO dlouhé době opravdu zamotaný thriller, který vás nenechá chladným. Přestože jsem na úplném začátku hlavní hrdinku chtěla umlátit knihou, musela jsem číst dál a dál. Hvězdičku jsem ale přesto musela ubrat. Na můj vkus toho autorka překombinovala již mnoho a tudíž to bylo až moc ,,nerealistické".

PetraBery
29.12.2016 3 z 5

V knize není příliš mnoho přímé řeči, o to víc jsou zde popsány pocity a myšlení hlavní hrdinky Grety. Některé její kroky, které při pátrání po Alexovi a Smille podnikla, mě překvapily, konec úplně překvapivý nebyl... Psychika člověka je velice křehká a některé naše problémy můžou mít původ v mnohem dřívějším věku než se zdá.

sporran
25.12.2016 2 z 5

Přečetla jsem, ale jen díky zajímavé upoutávce a přebalu knihy. Celé mi to přišlo zmatené jako velká snaha o velké psychologické dílo, které vyvrcholilo poměrně banálním rozuzlením příběhu přeneseného z minulosti do současnosti v duchu, čeho se nejvíc snažíme vyvarovat, to se stane....

Jana77
19.12.2016 4 z 5

Rozhodně nezvyklá, ale za mě moc dobrá. Minimum dialogů mi nevadilo, přečetla jsem ji doslova za pár hodin, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne.

Zlatovláska
13.12.2016 5 z 5

Tento titul mě upoutal svou skvělou anotací a výjimečně zdařilým, tajemným přebalem...Věděla jsem, že ji musím přečíst..., tyto tituly vyhledávám. Velmi zajímavě napsaná kniha; je evidentní, že autorka je vystudovaná doktorka psychologie... Knihu jsem prakticky nemohla vůbec odložit. Celkové rozuzlení a smysl knihy jsou jasně znatelné až skoro na samém konci..., jinak je opravdu celá kniha " V mlze". Kniha se mi líbila. :-)

Hella
12.12.2016 1 z 5

Poslední třetinu knihy jsem přečetla jen s velkým sebezapřením. A ano, jakýsi zvláštní divný smysl to nakonec dávalo, ale na můj vkus až příliš velká ujeťárna.

Siraelxy
11.12.2016 3 z 5

Bože, jak já tu ženskou nesnášela.....Skoro celá kniha je o vnitřních pocitech a rozjímání hlavní hrdinky. Nechápete její jednání, nelogické, nesmyslné. Postupně se vše jaksi vyjasňuje, ale přesto jsem si hlavní hrdinku neoblíbila. Kniha je popisována jako thriller. S tím bych nesouhlasila. Je to psychologická sonda do hlubin ženské duše :-) Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/12/caroline-erikssonova-v-mlze.html

danielosbourne
06.12.2016 3 z 5

Očekával jsem něco trochu jiného, ale kniha to není úplně špatná. Nejlépe by se podle mě hodila pro ty, kteří chtějí s thrillery začít a pro začátek chtějí něco jemnějšího, co se zaměřuje především na psychickou stránku postav. V tomhle ohledu by byla kniha tou pravou volbou.

Pokud vás zajímá můj rozsáhlejší názor, přejděte k recenzi v odkazu.

veronika9143
06.12.2016 5 z 5

Zajímavý psychothriller u kterého jsem ze začátku pochybovala o zdraví hlavní hrdinky i samotné autorky. V jednu chvíli se jevila zcela normálně a najednou bum a byla z ní šílená ženská. O to víc mě překvapilo, že konec mě hodně chytil a vysvětlilo to počáteční rozčarování. Přemýšlím o tom, že bych si knihu přečetla znova, když už vím jak celý příběh dopadne.

Marselle
29.11.2016 4 z 5

Začátek knihy jsem četla velice opatrně, protože jsem čekala něco ve smyslu duchařiny.
Celý děj je ponořený do mlhy tajemství, a na Gretě je přijít všemu na kloub.
Po událostech které ji potkají ale ani ona sama neví co je skutečné a co ne, a navíc se musí rozhodnout co v dané situaci udělá.
Knihu jsem si užila i když Greta mi zrovna do oka nepadla. Mám ráda knihy s nádechem tajemna, a to jsem tu částečně také našla.

mmmisulka.r
28.11.2016 4 z 5

Schválně jsem čekala s hodnocením do druhého dne, chtěla jsem se na to vyspat a nechat svůj názor uležet. Pomohlo to, ale nemění to nic na tom, že tahle kniha mě od začátku do konce neskutečně štvala, tedy spíše hlavní hrdinka knihy. Nebylo to špatné, myslím, že myšlenku to mělo opravdu dobrou, ale.... prostě to podle mého názoru bylo přehnaně překombinované co se psychiky týká.

milunka21
19.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla chuť hlavní hrdinku sama přizabít, ale pak vše začalo dávat smysl a kniha si mě chytla.