V krajině skřivanů: Říp a Podřipsko ve světle formování moderního českého národa 1860-1914 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500589/bmid_v-kraji-skrivanu-rip-a-podripsko-ve-JKZ-500589.jpg 5 1 1

Jediná souhrnná publikace mapující fenomén bájného Řípu a tamního kraje od 19. století do dnešních dnů se díky fundovanému textu, historickým fotografiím i zajímavé barevné příloze jistě stane součástí knihovniček všech milovníků odkazu našich předků. Mystický Říp měl a má zásadní význam pro rozvoj turistiky, aktivity jednotlivých spolků i národních slavností. Kraj pod Řípem měl vždy mimořádný význam zvláště z hlediska paměti národa. Samozřejmě inspiroval mnohé umělce – spisovatele, hudebníky i výtvarníky, např. Bedřicha Smetanu, Josefa Mánese, Svatopluka Čecha či Jana Nerudu, jejichž medailonky čtenáře též zaujmou.... celý text

Radim
13.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Ač to je pravdě nepodobné, tak v současnosti neexistovala kniha o naší národní hoře
i celé krajině pod ní. Až nyní. Kromě spousty zajímavých informací se tu potkáte i s mnoha význačnými lidmi, které tento kraj inspiroval nebo v něm žili.
Poutavé popisy národních poutí a slavností i současnost spolu s dosud nepublikovanými fotografiemi dává dohromady krásný pohled na krásný kraj.
Radim

Podřipsko Říp

2022  100%V krajině skřivanů: Říp a Podřipsko ve světle formování moderního českého národa 1860-1914
2018  0%Příběh krajiny ve službách národa

Kniha V krajině skřivanů: Říp a Podřipsko ve světle formování moderního českého národa 1860-1914 je v