V klubíčku štěstí

V klubíčku štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398992/bmid_v-klubicku-stesti-NMf-398992.jpg 4 178 43

Od úmrtí jejího syna uběhlo dvacet let. Maisie stojí na pódiu a chystá se promluvit před zaplněným přednáškovým sálem na univerzitě. Je to sám o sobě nelehký úkol, a Maisie navíc prochází menopauzou, takže od zhroucení ji dělí jen jediný nával horka. Jakmile se však odhodlá vyprávět svůj příběh, neznámí lidé před ní se rozplynou a každé další slovo ji odvádí do minulosti. Ocitá se zpět v roce 1995, je prvního ledna — den, kdy jedno nedorozumění spustilo řetězec událostí, které jí navždy změnily život… Maisie se vzepřela svému násilnickému manželovi, sama vychovala dvě děti a pečovala o svou matku Bridie trpící stařeckou demencí. Role hlavy rodiny se přirozeně zhostil její šestnáctiletý syn Jeremy a svůj úkol vykonával až příliš zodpovědně. Nikdo z rodiny netušil, že Jeremy má tajemství — že neustále potlačuje to, kým je, protože tomu moc nerozumí. Věděl jen, že je jiný. A pak Jeremy náhle zmizel.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Somewhere Inside of Happy , 2016

veronika9761
08.02.2020 5 z 5

Smutna knizka o predsudcich. Skoda jen ze dej odehrava v nekolika malo dnech a nejvetsi cast knihy je venovana minulosti.

Ráčkajda
02.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha ze života, už dlouho jsem toho tolik nenabrečela....

kneslova
26.01.2020 5 z 5

Je to moc hezká kniha, tak jako kniha předešlá od této spisovatelky.

denisa7430
01.01.2020 5 z 5

Nádherná, dojemná, otevírající oči před lidskou zbrklostí, předsudky a zatvrzelostí. Doporučuji k přečtení.

sabca
26.12.2019 5 z 5

První kniha od této autorky, které se mi moc líbila. Proto si zaslouží všech pět hvězdiček. Maisie je hrdinka se kterou se život nemazlil. Její manželství vzniklo na základě znásilnění, které si jako nezralá dívka neuvědomila. Když se zbavila násilnického manžela, sama vychovala 2 děti. Kdo chce vědět jak její život pokračoval, doporučuji si knihu přečíst.

Monni
02.11.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Nemůžu dát méně než plný počet.
Autorka mi neskutečně sedla stylem psaní. Její knihy jsou neskutečně čtivé a moc se těším na další. Knize snad nemám co vytknout opět mě její kniha několikrát rozesmála i rozplakala a píše zde o hodně silném a důležitém tématu.

bookcase
21.09.2019 5 z 5

Od toho se nedalo odtrhnout, je to krásný, smutný, citlivý příběh, který nechá v člověku hluboký dojem. Autorce rodinná dramata prostě jdou.

Alethea_k
03.08.2019 5 z 5

O tomto titulu jsem si nic nezjišťovala předem, což knize jedině prospěje. Jedná se o nevšední čtenářský zážitek. Hltala jsem každou větu a nedokázala přestat. Z nějakého důvodu jsem si ovšem dost dlouhou dobu myslela, že se jedná o černošskou rodinu v Americe :D
Sedělo by mi to k ní mnohem více, ovšem i tak je to jedna z nejsilnějších knih, které jsem v poslední době přečetla. Prožívala jsem vše, co se dělo hl. hrdince, domácí násilí, strach, dokonce to, co se stalo jejímu synovi. O to víc jsem byla ráda, jak kniha skončila. :)
Za mě tam nebylo ani jedno slovo navíc.

anet8843
01.08.2019 4 z 5

Na knihu jsem byla hodně natěšená, slibovala skvělý příběh. A dostála tomu výborně. Příběh i zápletka byly úžasné, do konce jsem netušila, co se s Jeremym a Ravem stalo. Konec mě opravdu hodně překvapil a rozesmutněl. Jako liberálně smýšlející člověk se hodně těžko vyrovnávám s faktem, že jsou kolem nás pořád ještě homofóbové, a co mohou napáchat.
Vyprávění bylo na mě trochu moc zdlouhavé, daleko více bych ocenila více kapitol z pohledu Jeremyho. Některé části byly až nudné, nedynamické. Za to hvězdu dolů, kniha mohla mít klidně minimálně o 50 stran méně.
Ale celkově skvělá kniha s úžasným poselstvím.

Kočičáci
28.07.2019 5 z 5

V klubíčku štěstí je příběh nabitý emocemi. Maisie toho má na hrbu naloženo víc, než běžný jedinec dokáže zvládnout - prošla týráním od manžela, zůstala sama se dvěma dětmi a ještě se úžasně stará o stárnoucí maminku s alzheimerovou chorobou. No a aby toho nebylo málo, její syn Jeremy zmizí.
Maisie jejich příběh vypráví s dvacetiletým zpožděním a i přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, celou dobu jsem se tomu zdráhala uvěřit. Nejsem žádná velká plačka, ale slzy se mi při čtení spouštěly v pravidelných intervalech tak nějak samy...
Každému, kdo je rodičem, tuto knihu doporučuji, protože to poselství, které nese, je opravdu důležité. Nemějte předsudky, buďte tolerantní, neb nevíte, jak to vaše dítě ovlivní při formování jeho vlastního života.
Smutné, přesto nadějeplné, doporučuji!

dagmar7365
21.07.2019 4 z 5

Pominu-li úvod a závěr, který se mi nelíbil, připadal mi takový moc násilně naroubovaný na dojemný příběh o tom, jak strach, hledání sebe sama, tajemství a velká porce (bohužel nešťastné) náhody může měnit životy. Příběh byl hezky napsaný, líbilo se mi, že byly do textu vkládány myšlenkové pochody jednotlivých postav, které situaci dávaly další rozměr, a díky tomu, jak se v románu střídaly, tak jsme mohli náhlednout do nitra nejen matky, která pohřešuje své dítě, ale také teenagera, kterého děsí svá odlišnost, a nebo třeba člověka stiženého stařeckou demencí.

Márinka
15.07.2019 5 z 5

Zdá se, jakoby anotace vyzrazovala celý děj knihy a my jsme ji už ani nemuseli otevřít. Omyl. Víme, co se stalo, ale netušíme, proč, jak, ani nic o lidech kolem. To vše najdete na čtyř stech stránkách, které vás nepustí, dokud nedočtete do poslední tečky. Ovšem nejvíce mě dostaly úvody kapitol - názvy písní, které jsem si mohla poslechnout. Literární přesahy miluji :)

Více zde: https://www.treninkpameti.com/news/hudba-ma-schopnost-uzdravovat-elton-john/

alnahu
28.06.2019 5 z 5

Životní příběh Maisie ,která nemá snadný život,provdala se za tyrana a stará se o svou matku ,která trpí stařeckou demencí .Nemá snadný život ,ale manžel se vybíjí pouze na ní- ne na dětech ,ale i tak syn Jeremy se před tím vším ukrývá do svého klubíčka štěstí.Kniha ,která vás chytne za srdce.

Šmoulinka1980
07.06.2019 5 z 5

Jedním slovem úžasná. Příběh, který nemůže nikoho nechat lhostejným a nutí po dočtení k zamyšlení, kolik bolesti vlastně dovede jeden člověk snést? Maisie, která celý příběh několika prvních dnů roku 1995 vypráví, toho dostala naloženo opravdu hodně a prala se s tím úctyhodně. V knize nebyla postava, která by mi byla nesympatická. Všechny jsem si oblíbila a doslova jim držela palce, aby pro ně to špatné co nejrychleji skončilo. Za mě také oceňuji věrohodné a citlivé popsání problému stařecké demence u matky Maisie. A konec byl šokující tak, že jsem na chvilku musela přestat i číst a situaci tzv. rozdýchat. Zkrátka příběh, co se mi zadřel pod kůži a navždy tam zůstane! Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale určitě si ji koupím, abych měla vlastní.

birgitte
01.06.2019 5 z 5

Velmi krásná a velmi smutná kniha, přečtena jedním dechem, doporučuji všem. Už se těším až si přečtu i Poslední dny Rabbit Hayesové.

zden-ka
08.05.2019 5 z 5

Román je čtivý, napínavý a má naprosto nečekaný závěr. Laskavá Maisie, pubertální dcera Valerie, šestnáctiletý syn Jeremy a babička, která trpí stařeckou demencí. Maisie odešla i s dětmi od násilnického manžela a snaží se ze všech sil zachovat dětem pocit jistoty a bezpečí . Jeremyho kamarád Rave, neformální vůdce party dětí , příběhy členů rodiny i příběhy ostatních obyvatel nenechají čtenáře oddychnout a nutí ho číst stále dál a dál. Po přečtení si člověk uvědomí, jak snadno lidé sklouznou k povrchnímu hodnocení vztahů, jak jednoduché je člověku ublížit tím, že se nepokusí pochopit jeho jednání, vžít se do jeho situace. Po přečtení románu snad mnoho lidí přehodnotí svoje názory na život a na city. Protože nechci prozradit zápletku, ukončím hodnocení tím, že knihu doporučím všem čtenářům. Nezklame vás.

Martina023
26.04.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,i přesto že je smutná je napsána moc pěkně, čtivě a musela jsem jí dočíst... určitě stojí za to se nad tématem zamyslet.

HanaMalina
15.04.2019 4 z 5

V klubíčku štěstí je velmi emotivní kniha a i když je velmi smutná, tak místy jsem se i zasmála a ocenila jsem uvolněný styl psaní. Jde vidět, že autorka opravdu psát umí a napíná čtenáře až do poslední stránky. Na konci mě i ukáply slzičky a to se mi tak často nestává. Na obálce knihy je hodně prozrazeno, ale ne tolik, jak jsem si myslela.
Pro mě je Anna McPartlin autorka, od které si ještě ráda něco přečtu.

zuzana2599
10.03.2019 5 z 5

Předchozí autorčinu knihu Poslední dny Rabbit Hayesové jsem neměla odvahu číst. Bála jsem se číst o tolika smutných věcech. Ani V klubíčku štěstí nebylo moc radostné čtení. Po dočtení mi bylo chvíli smutno a teskno. Ale je to moc krásná kniha, plná emocí, lásky i soucitu. Je to příběh, který každou mámu chytí za srdce. Laskavé i dojemné, velmi autentické čtení.

Ivuska.09
04.03.2019 4 z 5

Svou předchozí knihou Poslední dny Rabbit Hayesové autorka nastavila laťku velmi vysoko. Tak vysoko, že výš už to snad ani nejde. Ovšem novinka V klubíčku štěstí ji šlape na paty. Mně se i tento příběh líbil. Ačkoli není emocemi nabitý tolik, jako první kniha, ani zde nechybí. A spousta dalšího, co dokážu ocenit. Pro mě je tohle kvalitní společenský román s prvky dramatu. Nenechte se tedy odradit a pusťte se do čtení. Autorka dokázala, že psát opravdu umí a já se těším na další její dílo.