V dobrom aj v zlom

Angela spoznala Jasona Powella pri organizovaní večierka v East Hamptone. Predpokladala, že ich známosť bude len krátky románik, podobne ako mnohé vzťahy medzi miestnymi a letnými návštevníkmi. Prekvapilo ju, že Jason, uznávaný profesor ekonómie na Newyorskej univerzite, s ňou očividne má iné plány. Nasledujúce leto sa vzali. Ich manželstvo sa v Angelinom prípade ukázalo ako možnosť začať žiť odznova. So synom sa konečne odsťahovali z domu Angelinej matky na Manhattan, kde o ich tragickej minulosti nikto ani len netušil. Po šiestich rokoch sa z Jasona vďaka úspešnej knihe a rastúcej mediálnej kariére stala politicky a kultúrne vplyvná osobnosť. Aj Angela sa nechtiac ocitla v žiare reflektorov, hoci sa im celý život vyhýbala. Potom však vysokoškolská praktikantka obvinila Jasona z nevhodného správania a ďalšia žena, Kerry Lynchová, sa k nej pridala s ešte znepokojujúcejším obvinením. Ich priam dokonalý manželský život sa pomaly rozpadal. Jason trval na svojej nevine a Angela mu verila. No jedného dňa Kerry zmizla a Angela si musí posvietiť na obe strany - na muža, ktorého si vzala, a na ženy, ktorým odmieta veriť. Ako ďaleko zájde manželka, aby ochránila milovaného muža? Bude stáť po jeho boku, aj keď ju so sebou stiahne na dno?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400494/v-dobrom-aj-v-zlom-VoC-400494.jpg 3.733

Wife (2018)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha V dobrom aj v zlom

anája

Dobrý psychothriller, ke konci jsem už ale začala tušit kdo by mohl být vrahem.

martina3159

Byla to taková kniha do vlaku a nebyla úplně špatná. Od půlky jsem ale začala tušit, kdo je vrah :-).

evasamankova

Až na poněkud rozvláčnější úvodní část čtivý psychologický román. Tajemství, pomalu dávkované odhalování a překvapivý závěr. Četlo se to dobře.

xena2711

Ještě ke konci knížky nebudete vědět, kdo je vrah:-) Knížka má spád, dobře se čte...Prostě pěkný psychologický román..Jen je tam až moc vyšetřování...určitě doporučuji.

zuzana2599
31.12.2018

Děj tohoto thrilleru se odehrává opravdu jako na horské dráze. Je to velmi dobrý psychologický román, který buduje své napětí prostřednictvím výborně propracovaných charakteristik postav a výborných zápletek. Čtení vyžaduje zvýšenou pozornost, děj je opravdu nabitý zápletkami a pak ten závěr příběhu je hodně překvapivý, ale já ten konec trochu očekávala...Dobré čtení !

Mandlevest
31.12.2018

Za mě dobré čtení. Autorku znám pouze v souvislosti s mou oblíbenou M.H.Clark a od té doby, co jí pomáhá s detektivkami, ač se snažím nesnažit, uhodnu vraha v první třetině knihy. Takže docela překvapení u této knihy, zde je opravdu nakonec vše jinak než se zdá. Komu nevadí v knihách trocha psychologie, která převládá nad akčností a šokujícími zvraty, kniha se mu bude líbit.

alnahu
27.12.2018

Tento psychologický thriller je plný zvratů. Manželství Angeli a Jasona vypadá ze začátku šťastně než je Jason obviněn ze sexuálního obtěžování. V ději se střídá přítomnost s minulostí ,což moc nemusím.

romana0733
26.12.2018

Kniha je přirovnávána ke knize za zavřenýmí dveřmi, to netuším proč, bylo to něco úplně jiného. I tak byla dost dobrá, čtivá, pořád mě to nutilo číst dál a dál a pořád jsem přemýšlala, zda je manžel viník a nebo obět. Jak to nakonec dopadlo, tak z toho mi spadla brada, to jsem nečekalala ani ve snu. Závěr byl fakt bomba. Doufám, že bude pokračování.

Šánka
21.12.2018

Možná je to tím předvánočním shonem, že jsem se tak úplně nedokázala k této knize připoutat nebo ten začátek nebyl až tak chytlavý :-), nevím, posuďte, za přečtení určitě stojí.
Je to psychologický thriller plný zvratů. Budete pochybovat o tom, jaká je pravda, kdo a co skrývá za tajemství, těch otázek je tam skutečně mnoho. A vzhledem k tomu, že se mi nějak nedařilo si některou z postav oblíbit, můj tip na padouchy a oběti se měnil často. Konec mě pořádně zaskočil, výborný, povedl se.

jana3099
08.12.2018

No nevím. knihu jsem sice dočetla, ale dost zdlouhavé čtení....

Dresia
07.12.2018

Pořád jen nudné vyšetřování, nesympatické postavy zcela bez emocí, mě to nebavilo.

jeani001
05.12.2018

Nemůžu si pomoct, ale kniha se mi prostě nelíbila.. Ano rychle se člověk dostal do děje, ano bylo zde mnoho zvratů, ale přesto mi celý příběh připadal nudný, rozvleklý a počítala jsem stránky do konce knihy. Přesto jsem vydržela s očekáváním wow efektu, ale dopadlo to přesně tak, jak jsem od půlky knihy tušila, takže ani ten se nekonal. Pevné ale věřím, že čtenáře, kteří se k tématu "dokonalé rodinky" dostanu poprvé, může Manželka oslovit, nás ostatní už asi tolik nepřekvapí.

kneslova
03.12.2018

Velmi zajímavá kniha a celkem neotřelý námět příběhu. Už od začátku se příběh pěkně rozjíždí a dále nastává jeden zvrat za druhým. Já jsem měla takové tušení ke konci knihy a bylo to tušení správné, tak si to pěkně užijte

veronika0382
28.11.2018

Charakteristiky postav jsou promyšlené do posledního detailu, příběh obsahuje spousty logických zápletek a děj vás do sebe vtáhne a nepustí. Ale! - Zklamalo mě to, že od začátku jsem tušila a od poloviny jsem už věděla kdo co a jak. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Urbana
21.11.2018

Originální příběh, vtáhne Vás a vede jistým směrem, kdy si myslíte, že víte, jak bude pokračovat, nenechte se zmást ......všechno je jinak, hodně překvapivý konec.

Ivuska.09
17.11.2018

Hned v několika ohledech opravdu originální příběh, který se ubírá trochu jiným směrem, než jsou čtenáři v knihách tohoto typu zvyklí. Přiznám se, že jsou dlouho čekala na něco, co se nakonec vůbec nestalo - takže v tomto ohledu mě autorka dokonale zmátla.

Už začátek knihy je dobře vystavěný - do děje mě autorka vtáhla okamžitě. Celkově je Manželka velmi čtivá - k tomu samozřejmě přispívá fakt, že dlouho nebudete vědět, která z postav lže a která mluví pravdu.

Pípasek
08.11.2018

Zdání klame. Navenek působí rodina velmi spokojeně, ovšem za dveřmi je vše jinak. Čtivé, poutavé i poučné

Danago
05.11.2018

Autorka zde rozehrává hru jejímž hlavním tématem je, co všechno může být sexuální obtěžování a znásilnění. A jak takové obvinění, ať už pravdivé nebo ne, dokáže zničit lidské vztahy.
Postupně se kniha mění ve velmi šokující thriller, odehrávající se nejenom v manželství Angely a Jasona.
Knížku jsem četla doslova jedním dechem.V příběhu je hodně překvapivých zvratů, takže každá moje teorie byla postupně vyvrácena.
Přesto všechno mě brilantní konec překvapil natolik, že mi spadla brada.