Úzkost a strach u dětí

Úzkost a strach u dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86681/bmid_uzkost-a-strach-u-deti-qPK-86681.jpg 4 7 3

Jak jim předcházet a jak je překonávat Úzkost a různé formy strachu nejen znepříjemňují dítěti přítomné chvíle a často mu brání podávat ve škole výkon, který by odpovídal jeho schopnostem. Mohou také natrvalo poznamenat jeho osobnostní vývoj. Přehledná knížka seznamuje čtenáře s projevy a příčinami nadměrné úzkosti a strachu u dětí i se způsoby, jak tyto emoce a prožitky mírnit, případně odstraňovat ("svépomocí" i za pomoci odborníků). Výklad je doplněn řadou příkladů ze života a klinické praxe. Autor vysvětluje, jak se meziosobní vztahy a zejména vztahy rodičů mezi sebou promítají do jejich jednání s dítětem, což umožňuje hlubší porozumění příčinám a mechanismům, jež přispívají k rozvoji projevů strachu a úzkostnosti u dětí. Poukazuje na význam dětských zkušeností pro pozdější vývoj osobnosti člověka. Autor uvádí řadu konkrétních praktických doporučení, jak mohou také učitelé, lékaři, zdravotníci a pracovníci dalších pomáhajících profesí ve své každodenní praxi přistupovat k dětem, které těmito problémy trpí.... celý text

lenka0383
18.08.2023 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco víc než jen rozebírání věci, které už jsou dnes obecně známé - jak dítě potřebuje harmonickou rodinu a co všechno mu může způsobit úzkost. Čekala jsem trochu víc praktických rad a tipů k řešení, bohužel o tomhle tato kniha není.

dark.ma93
22.12.2014 4 z 5

přehledné a poučné

debe
24.02.2013 4 z 5

Přehledná kniha o tom, co všechno způsobuje strach a úzkost u dětí. Přínosná četba, i když problematika je celkově složitá, dá návod, kde všude hledat příčiny a možnosti jak je odstranit.

děti strach

Jan Vymětal
česká, 1945
2004  77%Úzkost a strach u dětí
2003  77%Lékařská psychologie
2010  68%Úvod do psychoterapie
1979  100%Úzkostné děti a jejich výchova
2004  80%Obecná psychoterapie

Kniha Úzkost a strach u dětí je v