Už se nebojím tmy

Už se nebojím tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470038/bmid_uz-se-nebojim-tmy-Hep-470038.jpg 4 1 1

Příběh učitelské dcery Alenky odehrávající se v malé podhorské vísce kdesi na Slovensku v letech 1938 - 1945.

Znedla
16.04.2021 4 z 5

Kniha nás zavede do malé podhorské vesnice, kam se začátkem druhé světové války přestěhuje učitelská dcerka Alenka s rodinou. Hned po příjezdu se Alenka poznává se stejně starou Tylou, která její příjezd velmi usnadní tím, že jí se vším ve vsi seznámí. Na pozadí mezi dětskou radostí a problémy s dospíváním se nám odráží i válečné období, zprvu jen náznakově (co by také malé holky mohly vědět o válce) ale s postupujícím věkem a frontou je vše tak nějak blíž, ale blíž je i svoboda...

Přečteno jako Výzva 2021: Kniha, jejíž děj se odehrává na vesnici. Byla jsem moc mile překvapená. Z přebalu knihy jsem pochopila, že kniha vychází z reálného života autorky - velmi milé čtení se vším co k slovenské vesnici tenkrát patřilo (nejvíc mě překvapil hadrář, který jednou za rok chodil do vsi - o tom jsem snad nikdy neslyšela :-).)

Viera Handzová
slovenská, 1931 - 1997
1978  100%Kamaráti do zlého počasia
1974  60%Madlenka
1966  0%Zdravas Marta
1980  80%Už se nebojím tmy
1986  100%Kdeže ste mi, vtáčatká?

Kniha Už se nebojím tmy je v