Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/bmid_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4 790 790

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Made you up , 2015

Brambu
30.04.2017 4 z 5

Kniha je sice určená pro mladší ročníky, ale i mě se moc líbila. Člověk si ani nedokáže představit, co lidé trpící schizofrenií prožívají. A Alex se s tím pere velmi zodpovědně. Do toho problémy běžné puberťačky a první láska a máme z toho příběh přímo ukázkový. Nadmíru dobře se to čte.

Maybee
27.04.2017 4 z 5

Zajímavé téma a chytlavé zpracování.
Četlo se skoro samo, i když v pár pasážích jsem se v realitě ztrácela úplně stejně jako hlavní hrdinka a říkala jsem si, že je to až zbytečně všechno zamotaný (taky si myslím, že ředitele mohla autorka vynechat). Každopádně humor má autorka skvělý... a Charlie mě fakt dostala.
Čtení trochu kazí gramatické chyby, ale za přečtení rozhodně stojí. Doporučuji.

knihomolka525
25.04.2017 5 z 5

dobré ale dost těžké.někdy jsem nevěděla co se hrdince "zdá" a co je skutečnost.Kniha byla asi dost náročná na překlad.Byl famozní a srozumitelný

Ewilka
21.04.2017 5 z 5

Wow. Uvnitř mé hlavy mě úplně dostala. Čekala jsem nějakou romantickou ,,young adultovku", ale příběh mě naprosto pohltil. Rozhodně doporučuji.

KaileyBlot
20.04.2017 5 z 5

Když tuto knížku dočetla kamarádka a byla z ní nadšená, neměla jsem jinou možnost, než si ji také přečíst. A proboha! Tohle je tak dokonalý! Prostě tam se nedá ničemu věřit. Naprosto mě tento příběh dostal - super promyšlený a tak poutavý... no prostě aww.

máťa8s
17.04.2017 5 z 5

Příběh, který Vás nepustí dokud nepřečtete poslední větu.

TerraNova
16.04.2017 5 z 5

Wow. Pro tuhle knížku nemám slov. Sama vlastně ani nechápu, jak něco tak promyšleného mohla autorka vymyslet. U téhle knihy nemůžete říct nic, protože nikdy nevíte, co je skutečné a co ne. Jo, jasně, u něčeho to jde určit, ale pak se stane něco, co vám vezme dech a vy nechápete, jak to, že vám to nedošlo dřív. Pak přijde minuta nadávání a zmatenosti, co se to stalo. Sama se ještě snažím zpracovat, co vlastně bylo reálné a co ne. A už od poloviny knížky jsem věděla, že kdybych mohla, dám jí klidně i deset hvězdiček, kdyby to šlo.
Určitě knížku doporučuji přečíst, pokud někdo váhá. Protože, když ji začnete číst, doslova vás vtáhne do děje a vy nemůžete přestat. Alespoň já to tak cítila.

Viky19
15.04.2017 4 z 5

Zábava: 2/2
Některé pasáže, dialogy nebo jen myšlenky byly velice vtipné. Párkrát se mi stalo, že jsem se smála vážně nahlas.

Výtky a jiné: 1,5/2
Vytýkám snad jen to, že ve slovech občas chybělo poslední písmeno nebo jiné nešvary. Docela mě to rozčilovalo, ale ne nějak hrozně.
Kniha je čtivá, k tomuto citlivému tématu přistupuje autorka taktéž velmi, velmi citlivě. Nevyskočí s tím na vás jako: "Baf, schizofrenie!", ale opravdu ho jen tak nese vzduchem, ve kterém jde ovšem stále jemně cítit.
Ke konci jsem si s autorkou začala jednostraně povídat. Říkala jsem jí, že toto teda s Milesem udělat nemůže, že ho potřebuji! A ke konci jsem prostě jenom děkovala.

Adeline44
23.03.2017 5 z 5

Úžasný, dokonalý, fascinující. Tohle nejde ani popsat slovy. Vtáhne vás a nepustí. Snad autorka ještě něco napíše.

Faiglová
11.03.2017 5 z 5

Vtáhne vás a nepustí.

MayaBu
11.03.2017 4 z 5

Přijde mi zvláštní napsat, že jde o oddechovou knihu, protože samotné téma příliš oddechové není. Každopádně velice čtivá a zábavná kniha o síle přátelství a samozřejmě taky o schizofrenii.

daniela58
26.02.2017 4 z 5

Knihu jsem koupila spontánně. Nečekala jsem od toho žádný zázrak. Kniha se ale rychle četla, líbilo se mi, že jsem se mohla vžít do role schizofreničky. Příběh byl ale i zábavný a hodně emotivní. Překvapila mě i jedna část, kterou jsem četla s otevřenou pusou. Bylo to oddychové a já jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla.

Davina
19.02.2017 4 z 5

Miluji knížky, které jsou zpracovány s tématem nějaké takové nemoci. Opravdu mě to velice zaujalo a Alex s Milesem byli zpracováni naprosto úžasně. Hvězdičku ubírám pouze za tu "zápletku s ředitelem", to mi zkazilo celý dojem z knihy, ale dá se to přehlédnout a knihu si i tak užít až do konce. Doporučuji!

NikaMirka
14.02.2017 5 z 5

Krásně popsaný příběh a vyobrazený život schizofreničky. Občas hořká pravda a rozčarování, občas úsměvné a zábavné zážitky. Přesto celá situace je strašně smutná, protože nemocí netrpí jen pacienti, ale i okolí. Zamilovala jsem si Alex i Milese. A její rodiče jsem zase tak neodsuzovala. Ono těžko říct, jak by se s takovou situací vypořádal každý z nás. Psychické nemoci jsou o to horší, že se jich nelze jednoduše zbavit jako chřipky, nebo angíny, a že si se sebou neví rady pacient, natož aby věděli druzí, co dělat, kdy, jak a hlavně správně. "Správně" je totiž relativní pojem.

michaela669
13.02.2017 5 z 5

Kniha mě pohltila už od začátku a držela mě až do konce. Zamilovala jsem si každičkou její část. Některé věci jsem předpokládala už od začátku, ale některé mi zase naopak vyrazily dech. Skvělá kniha, velmi vřele doporučuji.

allicce
04.02.2017 3 z 5

Každú príbeh čo zažívala hlavná hrdinka vo mne vyvolával pocit je to skutočnosť alebo len výplod fantázie? Téma schizofrénie sa mi veľmi páčil čo podľa mňa nebolo až tak zaujímavé bolo zasadenie hlavného deja na strednú školu, kde sa riešili dosť banálne veci, ktoré ma nebavili. V knihe neboli iné pohľady na dané situácie tak sa čitateľ musel uspokojiť s nie moc dôveryhodným rozprávačom a uspokojiť sa s faktom že sa nikdy nedozvie čo bola skutočnosť a čo bol len výplod fantázie.

Mystique899
04.02.2017 4 z 5

Mohl to být další klichéodní příběh, naštěstí je to zpestřeno problémem schizofrenie, hlavní hrdinka není typická omdlívka a je to celkově docela zajímavá knížka.

izfnp
31.01.2017 4 z 5

Knižka sa dobre číta, je to príjemný teen príbeh pre teen publikum. Spôsob rozprávania je veľmi chytľavý a autorka k téme pristupuje citlivo, dokážuc čitateľa rýchlo zaujať.

kacenka7206
30.01.2017 4 z 5

Zajímavá poutavá kniha, byla pěkně napsána, dobře se četla. Dobrý příběh.

ReziEngli
22.01.2017 5 z 5

Mě se kniha líbila již ze začátku. Je pravda, že během čtení mi občas přišlo, že autorka byla myšlenkami napřed, a trošku to zamotala, ale během pár řádků se to zase rozmotalo. Mě kniha velmi bavila, byla jsem z ní nadšená, a proto 5*